Příspěvky uživatele - Honza_P

Česnek 2022/23, 19.12.2022 Obsahuje fotku
Dovoluji si založit nové téma Česnek 2023. Několik let jsem zde nepřispíval, protože jsem spíše informace hltal a následně si vše ověřoval v praxi. Pět let také odebírám časopis Zahrádkář a občas si koupím i jiný časopis na podobné téma. Česnek... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 15.1.2012
Nedá mi to nereagovat. Mám totiž úplně opačnou zkušenost. Do Droždína i přestože nejsou úplně dokonalí (svoji negativní zkušenost jsem napsal výše) jezdím kupovat stromky každý podzim. Mám to relativně blízko od domova, oceňuji to, že mají širokou... celý příspěvek >
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 12.9.2011
Před třemi lety jsem u vás koupil dva stromky odrůdy jeřáb moravský sladkoplodý. Stromky jsou vedle sebe a letos poprvé plodí. Jeden chutné sladké plody a druhý, který je v růstu sotva poloviční má nechutné a plané plody - v žádném případě se nejedná... celý příspěvek >
Bažanti, 24.2.2011
Sežeňte si pytel pozadku (odpad po čištění obilí s trochou zrna) a občas jim přes zimu nasypte někde na konci zahrady. Bažanti jsou vynikající požírači škůdců. Jeho potravu tvoří z 35 % škodlivý hmyz a červi. Za 14 dní je schopen spořádat stejné... celý příspěvek >
Border terier, 28.12.2009
Dobrý den, Váš dotaz mě zaujal, protože jako myslivec mám z bordíky zkušenosti. V naší zemi je to v poslední době zpopularizované plemeno, zejména mezi myslivci. Osobně znám člověka, který v 80. letech dovezl první jedince do ČSR. Tehdy prodal... celý příspěvek >
Kvas Oskeruše, 22.12.2009
Pěkný výsledek! Zvláště u těch švestek je nádhera. Je vidět, že s pálením už asi zkušenosti máte. Držím Vám palce na 11.1. 2010
Kalvados ako na to?, 4.12.2009
Také přispěji svojí troškou do mlejna. Sice to píšu nerad, ale s pálením jablečného vína mám negativní zkušenosti. V minulosti jsem to zkoušel a výsledek byl nic moc. Naproti tomu mám dva kamarády, kteří pálí kvas z rozemletých jablek a jejich... celý příspěvek >
Kvas Oskeruše, 4.12.2009
+ ještě: zkuste měřit cukroměrem zbytkový cukr. To je pro mě osobně nejdůležitější ukazatel. Zkuste to změřit třeba za 3 týdny a napište kolik jste naměřil. Myslím, že pokud byste to zde uveřejnil, posloužilo by to jako super informační zdroj.
Kvas Oskeruše, 4.12.2009
Pane Bulko, moje otázka kolikrát jste zakládal kvas a pálil oskeruši byl směřovaný na anonyma xxx.xxx.126.195. Osobně si myslím, že tím cukrem jste nic nepokazil, právě naopak si myslím, že Vám poradili dobře. Jen mě překvapilo to množství vody.... celý příspěvek >
Kvas Oskeruše, 3.12.2009
Kolikrát jste zakládal a pálil oskerušový kvas?
Jeřáb jedlý do Krušnohoří?, 22.11.2009
Být Vámi tak bych se nebál. Většina Jeřábů Moravských sladkoplodých je roubováno na Jeřábu ptačím - a pokud ty roustou v okolí bez problému, tak proč by ty Moravské měli mít problémy?
Za kolik prodat slivovici, 10.10.2009
Záleží na tom na kolik si ceníte vlastní práci. Já si svojí práce cením natolik, že normálně neprodávám. Mám zkušenost, kterou mám potvrzenou i z jiných zdrojů, že stáří může slivovici jak přidat tak, především hodně ubrat. Může se stát, že... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 23.9.2009
Záměrně jsem napsal: "Být Vámi tak se neobávám zmrznutí kvasu, ale spíše výkyvů teplot!" aby mě nikdo nechytal za slovo. Nad věcí jsem přemýšlel a žádný prospěch mě nenapadl. Za to mě napadla řada negativ. např. musí se nastartovat znovu kvašení... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 23.9.2009
Pane Vysloužile, je jasné, že co se týče přidávání cukru(medu) do kvasu se neshodneme. Je pravda, že i bez cukru to jde, ale jak už jsem psal, nechci riskovat špatné nebo pomalé kvašení. Mám pro Vás takovou perličku: známý měl melecitózní med... celý příspěvek >
Nekvasí mě jeřábové víno?, 20.9.2009
Zdravím Vás, mám laický dotaz. Dá se dělat víno (pálenka) i z planě rostoucích jeřabin? V mém okolí jsou jen ty "obyčejné". Při rozkousnutí jsou trpké a hořké... zkusil to už někdo nebo je zde řeč jen o odrůdě Moravských Sladkoplodých Jeřabinách, či... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika