Příspěvky uživatele - Kaktus

Jaké podnože do těžkých půd?, 8.10.2009
Ta vysoká spodní voda na zahradě rodičů určitě problém je, ale právě staré polo a vysokokmeny zde rostou bez problémů, přitom určitě koření mnohem hlouběji (až do spodních vod), než zákrsky na slabě rostoucích podnožích. Pořád vidím jako... celý příspěvek >
Jaké podnože do těžkých půd?, 8.10.2009
Tak to Vám závidím pane „Tomast“, že nic neodešlo. Ony ty půdní podmínky asi jak říkáte nebudou nic strašného, pravdou je, že zde jsou tisíce zahrádkářů a všichni pěstují, půda je sice těžká, ale živiny mít bude, ale pak mi není jasné,... celý příspěvek >
Jaké podnože do těžkých půd?, 7.10.2009
Dobrý den, prosím o radu, jaké volit podnože pro ovocné stromky do těžké nepříliš kvalitní ornice, a od hl. cca 30 cm jílovité půdy na Ostravsku, výška okolo 250 m.n.m. Tvary stromků chci spíše větší (ČK). Rozhodně ne zákrsky a vřetena na slabě... celý příspěvek >
Extrémně hořké jádra, 20.11.2007
Nojo, bude to asi nějaká mrcha houbová :-) Příští rok uvidím....jestli se to objeví zase (doufám, že ne), tak už přinejmenším udělám fotky....když teď tak uvažuju, tak vlastně měl už v létě i nějaké abnormálně flekaté listy (oproti jiným... celý příspěvek >
Extrémně hořké jádra, 19.11.2007
No až tak jiná zrada to být nemusí... já osobně si myslím, že to bude způsobeno nějakou nemocí (ale jakou - a co proti ní dělat)... není možné, že by to bylo nevhodnými podmínkami, nebo půdou... to by byly hořké i jádra ostatních stromů vedle... celý příspěvek >
Křen, 19.10.2007
Taky mám stejnou zkušenost, jako p. Vysloužil....ne a ne se ho zbavit, tedy hlavně v záhoně.....vytrhnutí, ani vyrytí nepomůže, stačí aby zůstalo pár malých kořínků a je to zase "v háji" :-)  Dá se opravdu spolehlivě množit kousky kořenů.
Extrémně hořké jádra, 19.10.2007
Částečně jste mě uklidnili, taky doufám, že se to upraví....tak snad bude taky jednou lahodný :-) Určitě není vyrostlý z podnože, osobně jsem jej sadil a ještě stále je zřetelně vidět na kmenu místo robování. Byl koupený se štítkem Uznané... celý příspěvek >
Potřebuje réva zimní slunce?, 15.10.2007
Díky za tipy, jsem ohledně révy zelenáč, určitě to bude tedy chtít nějaké ranější odrůdy s dobře vyzrávajícím dřevem (chci jen 2 hlavy, jedno bílé a jedno modré). Nevíte někdo kde by se daly v okolí Ostravy koupit zmiňované sazenice... celý příspěvek >
Extrémně hořké jádra, 15.10.2007
Mám asi 5 let zasazený ořešák Mars, loni měl první 3 ořechy, letos (i po jarním omrznutí) asi 20 plodů. S růstem a zdravím stromu, začátkem plodnosti i velikostí ořechů jsem spokojený, jen mě zatím velice zklamala jejich chuť... celý příspěvek >
Potřebuje réva zimní slunce?, 11.10.2007
Dobrý den, chci se zeptat, jestli potřebuje vinná réva v zimě slunce. Bydlím na Ostravsku ve výšce 250 mnm. Chtěl bych nasadit stolní odrůdy na chráněný dvorek k jižní zdi stodoly. Jediný problém je, že když je slunce nízko - přibližně od... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika