Příspěvky uživatele - Phantasm

S čím kombinovat cukrovou kukuřici, 1.3.2020
Zdravím všechny pěstitele, mám na vás dotaz, po prostudování zdejších vláken ohledně kukuřice mě napadla kombinace cukrové kukuřice a cukrového hrášku, 3 sestry opravdu nebudou ideální, hnojit kukuřici budu pod patu v řádku a hrášek bude mezi, takže... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 16.2.2020
Ptal jsem se na praxi ve větším měřítku a tu tady nikdo jak je zřejmé nemá, možná Petr z H. používá biouhel s hnojem, ale to jsou pro mě jen 2 ingredience z mnoha, které přidávám teď již do klasického kompostu, na teorii mám jiné zdroje, téma tudíž... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 22.1.2020
To je jenom louka ponechaná ladem u lesa, ať tam zmrzne co chce, nejlépe hraboši. V létě dělám seno králíkům, to už budu mít kompost hotovej a pěkně zapravenej, na míchání kompostu nebude v létě čas, teď je to ideální, přes den je totiž často nad... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 21.1.2020
Trávu jsem posekal před týdnem před sněžením při mlze a -2, šlo to solidně, je to spíše seno s jen trochou zelené trávy od drnů, takže vlastně ideální struktura, v létě by z toho byla jen mokrá plsť. No proč rychle, protože chci mít v květnu z toho... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Pokud vím, nikdo mě nic konkrétního neprokázal a řeči těch, co to ani nezkusili mě netankují a zbytek se spíš netýkal tématu, stejně jako teď vaše reakce na moji podotázku ohledně pomocných rostlinných přípravků. Teoreticky by se ty houby mohly dobře... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Ten kompost mi jen tak nezmrzne, protože přes den je přeci jen slabě nad nulou a docela by mě zajímal vliv na přípravků jako je clonoplus nebo polymix, které údajně rozkládají špatné houby v půdě a zpřístupňují živiny kořínkům rostlin, když to... celý příspěvek >
Symbivit, 21.12.2019
No tak pokud má rostlina zlepšený příjem živin, tak by se to na chuti mohlo projevit, ale třeba taky jen na velikosti plodů, dle odrůdy, i Symbivitu je více druhů a dle testů je účinnější při lepší vlhkosti, mě spíš zajímá, jestli se dokáže navázat... celý příspěvek >
Česnek po zeleném hnojení (hořčice)?, 30.10.2019
A zkoušel někdo sázet česnek do řádku mezi svazenku, kterou mám taky v řádku? Svazenka je nepříbuzná a vytáhne živiny pro česnek nebo je to blbost? Samozřejmě za použití mykorhizního Symbivitu, který je prý na cibuloviny ideální, co vy na to? Pod... celý příspěvek >
Podzimní výsev kořenové petržele, 30.10.2019
Já zkoušel teď v říjnu mrkev a krásně řádkuje, zkoušel jsem i nějakej salát, ale sežrali to dost slimáci, sazečka Shakespeare je též v zemi, zelený hnojení (svazenka+jetel) vypadá taky pěkně (teď raději kvůli mrazům zasypané podrceným listím), česnek... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 18.9.2018
Ta tráva si jak houba saje vodu a v létě už je v zatravnělém sadu brutální sucho, pokud vás netrefí bouřka, tak je to pro stromy likvidační. Pod mladými stromky bych nechal bezplevelný kruh a při tání v předjaří pořádně zaléval, pak solidní vrstvu... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 24.8.2018
Vy jste to zkoušel? Evidentně se vám to moc nepovedlo:-) Investovat hodlám minimálně, to se nebojte, max. nějaké ty fólie a očkovací verzi za pár euro z Německa, zbytek je zbytečnej, koňskej hnůj má podle mě všechno, dřevěný uhlí jsem si vyráběl už... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 19.8.2018
Ahoj všichni, Máte někdo zkušenosti s bokashováním? Obyčejné kompostování je pořád dokola a tohle vypadá na trvalejší zúrodnění, biouhel jsem schopen si sám vyrobit. Nechce se mi věřit, že by to nikdo nedělal. Představuji si vykopání jámy, do... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika