Příspěvky uživatele - Michaelis

Vodiaci drôt, 28.4.2016
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať na Vaše skúsenosti s kvalitou vodiacich drôtov. Ja som použil pri svojej malej vinici pri dome drôt obalený zeleným izolačným materíálom. Skvele sa s ním pracuje, avšak pri prvej vlaňajšej väčšej úrode sa pomerne... celý příspěvek >
Canadice, Seneca máte skúsenosti?, 21.4.2015
Dobrý deň. Má niekto praktické skúsenosti s krížencami V.vinifera x V.labrusca Canadice a Seneca? Ďakujem za názory a postrehy.
Stará čačanská lepotica, 9.4.2015
Súhlasím bez výhrad. Ak je to potrebné a chcem podporiť rast, nebojím sa urobiť zásah aj v predjarnom období. Väčšie problémy vidím u pestovateľov ktorí režú a nevedia prečo a doslova kaličia niektoré stromy rok čo rok.
Baby hruška, 13.1.2015
Môžu skúsiť tvarovať tak seba. Prírodou vytvorený krásny tvar hrušky nepotrebuje tvarovať.
Koreňový systém hruškového semenáča, 22.11.2014
No to som si pekne zväčšil záhradu, oprava, má 20 árov.
Koreňový systém hruškového semenáča, 22.11.2014
To, že je tam taký pôdny profil som zistil až pri kopaní jamy. Následne som pri komunikácii so susedmi na danú tému zistil, že aj oni majú na niektorých častiach záhrad pod rôznou hĺbkou pôdy doslova kamenný blok, u horného suseda začína na jednom... celý příspěvek >
Koreňový systém hruškového semenáča, 21.11.2014
Ďakujem za odpoveď. To je mi vcelku jasné. Zaujímalo by ma, ako strom reaguje na väčší zásah do koreňov. Keďže tam nevidíme...
Koreňový systém hruškového semenáča, 21.11.2014
Dnes som pri vysádzani Konferencie ma podpníku Hrušky planej musel razantne skrátiť poškodené korene. Sadil som do ťažkého miesta, kde je cca 60cm kvalitnej zeminy, ale pod ňou prakticky skala. Podľa mňa by nemal byť pre semenáč problém zregenerovať... celý příspěvek >
Aktivácia spiacich očiek na slivke, 29.10.2014
Pozdravujem. Áno, toto platí pre prevažnú väčšinu zakúpených stromkov. Niekedy je však potreba zakrátiť odznova strom do staršieho dreva hlavne po poškodení, príp. veľmi nevhodne vytvorenej korunky. Apráve tu by ma zaujímala schopnosť stromu vytvoriť... celý příspěvek >
Aktivácia spiacich očiek na slivke, 28.10.2014
Cez víkend som zasadil odrodu Toptaste na podnoži Wanghaimova. Je pomerne vysoká, s predčasným obrastom,  takže ju budem musieť radikálnejšie zosadiť a zapestovať novú korunku. Neviem ako ochotne bude vykáňať nové letorasty s dvojročného dreva.... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika