Příspěvky uživatele - PavelRabek

Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016 Obsahuje fotku
Tady Vám posílám foto ořešáku Lake. Kořeny vypadají o dost lépe a hlavně je neporušen kůlovitý.
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016
Dobře, máte v nicku "zahradnický guru", takže předpokládám, že o tom asi něco budete vědět. Tak mi prosím bez urážek vysvětlete: opravdu nevadí, pokud strom přijde o kůlovitý kořen? (tady se bavíme o ořešáku, který má mohutný kůlovitý ze kterého... celý příspěvek >
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016
Proč tak přeháníte? Jedná se o roční špičák a prostokořenný, tak nevím proč zmiňujete ten bal. Znovu opakuji že od jiného zahradnictví mi přišel ořech s neporušenými kořeny, Ale díky za zmínku o odstoupení od smlouvy do 14 dnů...
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 7.11.2016 Obsahuje fotku
Zakoupil jsem přes internet ořešák Sychrov - bohužel jsem si kvůli tomu nemohl před koupí prohlédnout stav kořenů. Kořeny naprosto barbarsky přesekány - a mohutný kůlovitý kořen hned nahoře ufiknut - viz foto v příloze. Kůlovitý kořen již znovu... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 6.11.2016
Děkuji pane Hlavatý za nasměrování - "triploidní" se kupodivu překládá jako "triploid" Na českých webech jsou jen obecné informace o počtu chromozomů atd. Teď jsem ale díky Vám našel toto zajímavé PDF - "Breeding Triploid Plants". Kromě mechanismu... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 6.11.2016
Zajímavé - přesně tohle jsem před týdnem řešil - sehnal jsem jabloň Admirál jen na podnoži M26 a vzhledem k tomu, že chci aby mi z něj vyrostl vysoký strom (a také kvůli kamenitější půdě, svahu a to že bude v zatravněném extenzivním sadu) jsem se... celý příspěvek >
Nižší pnoucí fazole, 31.8.2016
Vážený pane, pokud k tomuto tématu nemáte co říci, pak prosím raději mlčte. Pokud již máte potřebu druhé napadat, tak se příště alespoň podepište, pod rouškou anonymity je každý hrdina... Jinak co se týče tématu, objevil jsem zatím jen jednu... celý příspěvek >
Nižší pnoucí fazole, 30.8.2016
Nezná někdo tyčkovou (plazivou) odrůdu fazolí, která by byla vzrůstem spíše menší? (řekněme 1,5 m). Chtěl bych trochu experimentovat s využitím kukuřice jako opory a nechci aby mi ji bujná fazole zadusila. Jedná se o indiánskou metodu tři sestry,... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 21.8.2016
Chci se zeptat, zda-li někdo nemá zkušenost se zpravokořeňováním meruňek ve smyslu zasazení stromu hlouběji (aby byl roub pod zemí). Jde o to, že jsem chtěl na podzim zasadit (a otestovat) několik odrůd meruněk odolných monilióze (Clarina, Mino,... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 11.8.2016
Máte pravdu, že asi také záleží na odrůdě jablek, na jednom stromu to jde hůře a občas utrhnu i plodonoš a konkrétně Bojkovo obrovské jde asi nejlépe. Jinak jablka striktně nepodtrhávám (to by asi za stopku držela pevněji), i tak mi vydrží ve sklepě... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 10.8.2016
Tady u tohoto stromu máte pravdu. Trochu mi splývá pojem bujná podnož a vysokokmen. Ten strom vzadu na rovné terásce má korunku zapěstovanou výše, zhruba ve výšce očí, celkově je podobně vysoký.
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 10.8.2016 Obsahuje fotku
Resp. jsem nikdy jablka nevážil. Proto pro představu přikládám obrázek mého typického vysokokmenu - tohle je zrovna Bojkovo obrovské - většinu této úrody (něco málo ještě opadá) očešu trháčkem (v tom mi pomáhá i horní teráska). Ten křivý strom za... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 10.8.2016
Podobnou autoregulaci má zřejmě angold, proto jej asi Holovousy doporučují na vysokokmeny: Stromy dobře plodí i na vzrůstnějších podnožích. Podíl jakostních tříd na sklizni je vysoký, protože po červnovém opadu plůdků zůstává v chocholíku vždy... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 10.8.2016
Takto velké úrody nemáme. Hodně plodů opadá kvůli obaleči, všude se s trháčkem nedostanu, takže do sklepa sklidím tak 150, z nejlepších stromů 200 kg ovoce.
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 9.8.2016
Netroufám si s Vámi polemizovat o aktuálnosti oné knížky. Ale o čem mohu polemizovat je naše zkušenost - na podzim zpracováváme 5 vzrostlých stromů jabloní. Nepamatuji se, že by nám to trháčkem trvalo déle jako jedno odpoledne na jeden strom i s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika