Příspěvky uživatele - stefanos689

Síření sklepa s brambory, 11.9.2023
Dobrý den, Asi hloupý dotaz, ale zkusím to. Je možné vysířit sklep s již uskladněnou zeleninou a ovocem (například brambory, jablka atd...). Uškodí to něčemu nebo ne? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Mráz, 21.4.2017
Mlzil jsem do 5:30, pak jsem sel spat. Teplota u nas sla az k -3,6. Po zbezne obhlidce mohu konstatovat, ze cele to usili bylo zbytecne. Vse komplet tabak. Dopadlo to uplne stejne jako loni, kdy jsem celou noc dymil. Takze v merunkove oblasti druhy... celý příspěvek >
Mráz, 20.4.2017
22:20 Mikulovsko +0.4 Za chvíli zapínám tlakové čerpadlo Calpeda a jdu mlžit svých 150 stromků. Uvidíme jak to dopadne.
Zatrávnenie sadu, 9.5.2016
Samozasobitelske pestovani ovoce a zeleniny neni zadny rozmar, ale dulezita soucast zivota rodiny na venkove. A deti se maji vest k praci od malicka - samozrejme v rozumne mire. Sam jsem tak byl vedeny a nikdy jsem to nemel rodicum za zle, naopak... celý příspěvek >
Prumer otvoru pro kapkovou zavlahu, 8.5.2016
Zdravim vespolek. Chtel bych tech par desitek paprik a rajcat co mam na zahonu zavlazovat samospadem z 1000 l nadrze. Hadice mam 1/2 a celkova delka bude tak 60 metru. Nadrz mam 1.5 metru nad zahonem. Jaky prumer otvoru navrtat do hadice aby to... celý příspěvek >
Vadnutí listů - sucho nebo škůdce?, 3.5.2016
Nevim proc, ale letos je tlak monilie enormni i u nas na J Morave. I stare 50 lete stromy jsou dost zasazene, neco takoveho nepamatuju. 
Jak odehnat ptáky?, 3.5.2016
Odhanet nevim, ve vinicich odhani simulovanymi vystrely, ale ptaci se i tomu dokazou prizpusobit. Podle me je nejucinnejsi prekryti siti. V pripade maleho zahonku se zeleninou bych to prekryl bilou netkanou textilii.
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Bylo by to hezke, ale obavam se, ze ta tabulka je dost mimo. Napriklad poskozeni 10% u odkvetlych merunek pri teplote  -2 neodpovida. Mam zkusenost, ze nekterym odrudam staci velmi lehky pokles pod nulu a je konec.
Ochrana proti mrazu zadymenim, 27.4.2016
Pokud se jedna o 1 strom, tak ma smysl se o neco pokusit (intenzivne dymit do koruny celou noc mozna v kombinaci s mlzenim rozprasovacem). Plosne pri -6 nepomuze ani svecena voda. 
Ochrana proti mrazu zadymenim, 27.4.2016
Tak uplne bezvetri byva malokdy. Ja to zatim zkousel jen jednou a ten jemny vanek to roznasel po celem sadu. Sudy jsem rozmistil tak, aby byly na tom konci sadu odkud prevazne foukal vitr. Ale jak se vitr tocil, tak se to pekno zadymilo cele.Cilem je... celý příspěvek >
Ochrana proti mrazu zadymenim, 27.4.2016
Ne:) Nic takoveho nepisu. Pisu, ze KDYBYCH mel jen 1 strom, tak bych pod nej dal 1 sud a mel vystarano. Se sadem 200 stromu je to slozitejsi a obihat 200 sudu bych fakt nestihal  Pro me je to experiment a kdyz se osvedci, tak to treba pro priste... celý příspěvek >
Ochrana proti mrazu zadymenim, 27.4.2016
Kdybyste si precetl cele vlakno, tak to tam najdete.
Ochrana proti mrazu zadymenim, 27.4.2016
Takze skody zadne. Teplota sla na par minut k nule a pak zase nahoru. V meteo stanici o 500 m dal ale namerili uz -2.1 (jinak i tam mrzlo jen asi hodinku nad ranem), takze to zadymeni asi pomohlo. Dymit je treba uz vecer, aby se co nejvice zpomalila... celý příspěvek >
Ochrana proti mrazu zadymenim, 26.4.2016
Vite jak dlouho dymi spravne zapalene mokre piliny v plechovem sudu? Jeste ted...
Ochrana proti mrazu zadymenim, 26.4.2016
Ve 2 hodiny byly 3 stupne, tak jsem to nechal dodymit a sel jsem spat. Podle cidla to spadlo nejnize na 0 a ted je +0.3, tak snad ok.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika