Příspěvky uživatele - Leo

Prasklá kůra od vrchu dolů, 27.3.2021 Obsahuje fotku
Dnes jsem na zahradě zjistil, že dva ovocné stromy vedle sebe mají na kmenu prasklou kůru od vrchu dolů (jedná se o zhruba 5 let starou jabloň a hrušeň, které jsou hned vedle sebe, další dvě jabloně vedle nich jsou v pořádku). Nevíte prosím, co to... celý příspěvek >
Zaschnutí části stromu, 12.6.2016 Obsahuje fotku
Tolik chorob a škůdců jde poznat z těch rozmazaných fotek? Švestka je už suchá celá, jabloň se docela drží, ale některé její listy jeví známky nějaké nemoci (viz. foto). Poraďte prosím čím to účinně nastříkat proti těm chorobám. Proti mšicím jsem... celý příspěvek >
Zaschnutí části stromu, 8.6.2016 Obsahuje fotku
Zhruba před měsícem jsem si všiml, že některé větve na dvou ovocných stromech na zahradě zčásti zaschly. Na švestce zůstaly asi jenom dvě zelené větve a na jabloni je naopak jedna větev špatná. Nevíte prosím zda se jedná o následek omrznutí, nějakého... celý příspěvek >
Je to ta pravá léčivá Aloe?, 20.8.2013
Děkuji za identifikaci. Moc mne to nepotěšilo, ale aspoň vím na čem jsem.
Je to ta pravá léčivá Aloe?, 20.8.2013 Obsahuje fotku
Hezký den, sháněli jsme pravou Aloe Vera (barbadensis) pro její léčivé účinky a od známé jsme dostali rostlinu na obrázku. Její listy jsou poměrně široké, zelené bez skvrn, na okrajích mají malé hnědé trny a po naříznutí listu z toho nic moc... celý příspěvek >
Praskliny v kůře, 13.5.2012 Obsahuje fotku
Přikládám fotografii celého stromku. Na podzim jsem jej podle rad prodejce nestříhal a takto jsem jej ostříhal až na jaře. Připadá mi to, že jak kůra z vrchu dolů praskla tak mezi dvěma prasklinama se kůra scvrkla a "odlepila" od kmene.
Praskliny v kůře, 7.5.2012 Obsahuje fotku
Mám dotaz ohledně uschlé jabloni, kterou jsem na podzim zasadil na zahradu ze zahradnictví. Na jaře jsem si všimnul, že má podélné praskliny na kůře. Po zimně se stromek již neprobudil (snažil jsem se praskliny zadělat štěpařským voskem, ale asi... celý příspěvek >
Špatné listy ovocných stromů, 9.9.2011 Obsahuje fotku
Ahoj, na chalupě (600 m.n.m. – Jeseník) jsem loni k pár starším ovocným stromům vysadil nové stromky (jabloň, třešeň, rybíz). V létě se však listy začaly nějak kazit (viz přiložené foto z přelomu srpen-září). Poradili by jste mi prosím, pokud... celý příspěvek >
Vada kmenů, 3.9.2010
Ty staré stromy budu kácet hlavně pro to, že už delší dobu nerodí a navíc jsou nevhodně umístěny na zahradě. Ten nový stromek nechám a budu jej dále sledovat. Ovocné stromy kupuji v blízkém zahradnictví, kde předpokládám, že mají odrůdy vhodné pro... celý příspěvek >
Vada kmenů, 2.9.2010 Obsahuje fotku
Zdravím, na chalupě v podhorské oblasti (Jeseník) máme vysázeny 25 let staré jabloně, hrušně a slivoně. Spodek jejich kmenů u všech stromů je však narušen velkými puklinami, které časem zarostly (zajímavé je, že třešní a ořechů se to netýká). Nyní... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika