Příspěvky uživatele - mlan

"Život" pod výtokem z filtrace, 10.8.2010 Obsahuje fotku
Ahoj všem, nevíte co je to za živočišstvo (viz. obrázek)? Objevil jsem to při čištění potočního korýtka přímo v místě pod výtokem z filtrace, tam kde je proud největší -- přímo pod kačírkem. Tvořilo to doslova černé chuchvalce. Velikost jednoho z... celý příspěvek >
Rybky a náhlé zhoršení vody, 15.7.2010
Taak jsem se také dočkal... ještě před 5 dny průzračné jezírko až na dno (120cm), nyní žena volala z chalupy -- zelená voda, chuchvalce... bylo jasné že se v těchto vedrech problémy stejně dostaví... navíc jsem tam před 7 dny vysadil své první rybky... celý příspěvek >
Zelená voda, 12.7.2010
No a snad poslední radu, protože vím, že to někdo používá -- použít buď drahou "chemii" od SERA apod. na likvidaci řas, či jako náhrašku koncentrovaný peroxid vodíku -- tam se ale musí fakt opatrně s koncentrací... Martin Lán.
Zelená voda, 12.7.2010
Je to vše divné - já si zakládal jezírko sám loni na podzim, nyní v létě jsem zatím absolutně spokojený... i když na jaře mi voda po horkém jarním týdnu úplně a rychle "ztmavla" - nebyla to klasická zelená barva, ale spíše taková sklovitá... celý příspěvek >
Užovka v jezírku, 8.7.2010
Moc Vám asi nepomohu, ale asi sežere co je schopná zvládnout... na druhou stranu - beru to ze svého pohledu - nebude tam asi "chodit" pořád, navíc jeslti se Vám tam objevila, nechte to na přírodě... je snad totiž jiná možnost jak tomu... celý příspěvek >
Neznámý živočich, 8.7.2010
Jo jo, asi ten potápník... ale proč ne i vážka (žije-li její larva ve vodě...). Kusadla to mělo... Díky.
Neznámý živočich, 7.7.2010 Obsahuje fotku
Ahoj, v neděli jsem při čištění filtrace narazil na živoucího tvora - pustil jsem ho zpět do jezírka. Posílám fotku. Velikost byla cca 5 cm. Nevíte z hlavy o co jde? Kromě tohoto mi tam žije i potápník vroubený, šnečci ad.   Díky moc.
První ryby, 7.7.2010
Ahoj, chtěl bych tento víkend vysadit do mého jezírka (30m3) -- 1/2 je koupací část, své první rybky. Nechci jich tam příliš, a jiné tam už tento rok dávat nebudu... Je správnější dát jako první obsádku: 5 jesenů a 3 karase (z toho 1... celý příspěvek >
Trapa natans - bez zelené barvy, 1.7.2010 Obsahuje fotku
Zdravím všechny, jezírko jsem založil před 1,5 rokem. Nasázel jsem do něj rostliny a zalíbila se mi i "trapa natans - kotvice", které mám 2 menší ks. Před dáním do vody byla zelená, byť malá, měla kompaktní tvar. Teď je taková... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika