Příspěvky uživatele - 212.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 20.4.2024 Obsahuje fotku
Jedna varianta nerostoucích plůdků je neopylení, ale to je případ po odkvětu - buďto přímo neopylené nebo namrzlé květy a možná nefunguje opylování, to pak vyrostou po odkvětu max 1cm a samovolně opadnou - letos se to stalo z velké části u Forum,... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 20.4.2024
Velkopavlovická má místama slabý moniliový úžeh taky a vedle kde úžeh není hned plůdky rostou pěkné velké bez problému... vlastně všem odrůdám plůdky rostou. Ale Leskora je zřejmě na mon. úžeh tak precitlivělá, když to vezmu tak mon. úžehem je u ní... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 20.4.2024 Obsahuje fotku
Na jiném stromu Leskory v jiné lokalitě se objevily tradiční zakrslé plůdky, je jich podstatná většina a jsou nerovnoměrně - jedna kosterní větev nese velké plody, a vedlejší větev skoro všechny malé zakrslé. V minulých letech jsem to přisuzoval... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 19.4.2024
Plody meruněk zatím tady na severovýchodě 240m vydržely. Ale místama jsou slivky nějak namrzlé. U domu dnes -1°C, tam není žádné poškození na ničem. O něco dále kde bylo -2°C tak už je sežehnutá réva a ty slivky trochu. Komu to vzalo všechny... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.4.2024
Zahrada byla dnes plná much a létající havěti schovávající se na každé větvi v listu. Do much stačílo v tom ledovém větru cvrnknout a padaly do trávy, už měly konec jara a teď tohle. Přes den dnes jen kolem 7°C. Ráno zítra předpověďi 0°C, jestli se... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.4.2024
Večer bylo bezezměn +4 do dokud bylo zataženo, do rána krátké částečné vyjasnění, teplota hned spadla k nule. Severovýchod. Svěšené listy při -1,4°C určitě nejsou, tolik zvládnou i citlivé ořešáky bez poškození. Zítra má být vyjasnění až do rána,... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.4.2024
Mrazy tady jsou i nejsou větší. Podle toho jestli bude v noci vyjasnění a bezvětří. Bohužel to není 50/50 jestli bude nebo nebude, ale už mi to připadá že během každé chladné epizody tento stav nastane přesně v noci, přesněji přetočení a utišení... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 17.4.2024 Obsahuje fotku
Projistotu jsem byl kouknout na meruňky jestli tam ještě jsou, a jo rostou a docela se,,nafoukly" až se jim prdélka ukazuje po deštích. Snad teď nezmrznou definitivně... už tak jsou hodně probrané po mrazech nakonci kvetení. MH
Počasí 2024, 17.4.2024
Tak v čem vlastně je ta klimatická změna? Duben, stejně jak leden za kamna vlezem. Ve španělsku dozrávají už týden první meruňky. https://www.youtube.com/watch?v=ZSNmuW4y7bg   MH
Meruňky 2024, 16.4.2024
Nebo přiznat že postřiky na mon. úžeh nefungují jak by měly. Je to lokalitou a blbým rokem počasím - tlakem monilie... když se to sejde dohromady tak postřik to komplet nezachrání jen o něco zlepší. Nevím čím stříkají profesionální sadaři, jestli... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 12.4.2024
Ten moniliozový úžeh vyskakuje s velkým zpožděním doteď. Podobně jako kadeřavost broskvoní bobtná s každným dnem. U mě ani v blízkém okolí monilioza na nestříkaných meruňkách letos nezpůsobila velké škody tak do 20%, stříkané stromy Signumem do 10%... celý příspěvek >
Mravce v kontajneri stromčeka, 9.4.2024
Nasypu do děr, kde vylézají, prášek proti mravencům (Cytrol nebo tak nějak). Nejrychlejší účinek je když se popráší soušasně několik mravenců, zanesou to do hnízda a do večera zmizí. Stromkům to zatím nijak neškodilo. MH
Springtime, 7.4.2024
Díky za fotky. To máte zvonkovité květy. Mám stromek Springtime z Uh. Ostrohu a ten kvete jinak - jako na fotce Havlise - růžovité květy. Jiné fotky přímo k odrůdě Springtime na google jsem nenašel. Počkám ještě na plody, podle jednoho plodu který... celý příspěvek >
Springtime, 7.4.2024
Neměl byste fotku květu Springtime? Některé odrůdy totiž mají květy typicky zvonkovité - Redhaven. Jiné odrůdy mají květy typicky růžovité - Harco, Symfonia. A pak jsou broskve kde typ květu klame - je růžovitý, ale zakřivený do zvonku, teda... celý příspěvek >
Kirgizskaja zimnaja 🍐, 7.4.2024
To jsem nemyslel nijak špatně pane Mičurine, jen že nemají typický hruškový tvar. Chuť se může v dalších letech zlepšit až stromek vyroste. Ale jestli se jedná o extra dlouho skladovatelnou odrůdu překonávající ty běžné, tak chuťově nemusí být... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika