Příspěvky uživatele - 212.60

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lis na ovoce, 8.1.2019
Pan JG chtěl říct jediné: pokládá domácí moštování za mrhání časem, protože v moštárně mu jeho jablka zmoštují za zlomek času a zlomek ceny, kterou by stál jeho čas při domácím lisování.
Opylovač Granny Smith, 31.12.2018
Zkusím tento dotaz, třeba bude někdo vědět. Bratr má 3 jabloně, z nichž 2 kvetou současně (a plodí), ale třetí začíná kvést v době, kdy už jsou obě odkvetlé. Má problém, že tato třetí nedává plody. Nejspíš to tedy bude tím, že není v dosahu vhodný... celý příspěvek >
Vyštipování rajčat, 26.6.2018
Ale to je právě ta chyba - tím právě nic nedokážete. Může se to podařit, nemusí, záleží to na mnoha věcech, ale výsledek není nijak průkazný. Jak říkám, je to pouze hra s náhodou. Za určitých podmínek vám to vyjde, za určitých ne. Pokud nechcete... celý příspěvek >
Vyštipování rajčat, 26.6.2018
Samozřejmě, že zkusili, a na základě té nepříjemné zkušenosti se vydali cestou osvědčené ochrany. Já jsem vlastně vůbec nepochopil, co má být výsledkem vašeho snažení. Chápu to jen jako jakousi hru s náhodou. Ve skutečnosti to funguje tak, že... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 27.10.2017
Tak jsem provedl. Nadělal jsem dřevěné uhlí, ke každému stromku jsem dodal 5l - u nově sázených nechal odstát s vodou a hnojivem, aby se nasáklo, pak promíchal s kompostem a zeminou a dal do jámy. U již zasazených zaryl lehce pod povrch společně s... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 27.10.2017
BTW, je to bakterie, žádné spóry. Někde jsem tu četl, že se v půdě šíří rychlostí 1cm/den. Takže jak se k tomu postavit? Zrušit sad a nic nepěstovat, protože se rozleze všude? Asi ne, že... takže buď to ustojí, nebo ne, nic jiného se dělat... celý příspěvek >
Preventivní postřik rajčat, 12.7.2017
Vidím to přesně tak. Vykřikovat, že několik let mám pokoj, protože používám zázračné polyversum, nemá žádnou vypovídací hodnotu. Můžete mít vhodné podmínky a stejně tak by to nechytlo plíseň i bez polyversa. Pro mě by měla cenu tato informace:... celý příspěvek >
Rajčata ve stavebních vědrech, 30.1.2017
Já nechápu, proč někdo řeší takové nesmysly. Řeší i to, v jaké konvi nosí vodu, v jaké nádrži ji shromažďuje, jakou folii dává kolem záhonu, jakou fólii na záhon, v jakém kbelíku nosí kompost, v jakém postřikovači připravoval postřik, atd atd...? Ach... celý příspěvek >
Má smysl zachránit Idared?, 28.1.2017
Dá se jíst už na podzim, je stejně výborný jako v zimě. Z padaných dělám velmi sladký mošt. Takže asi Jonathan. Ale na druhou stranu - dužnina je čistě bílá, ne žlutavá, jak popisují u Jonathanu. Takže zase nevím...
Má smysl zachránit Idared?, 28.1.2017 Obsahuje fotku
Když je tu řeč o Idaredu - kdysi jsem zkoušel poprosit o určení možné odrůdy. Ve světle tohoto vlákna si říkám že by se mohlo jednat o Idared. Stromky jsou asi 25-30 let staré, poloha 400m.n.m., jablka mají bílou, křehkou, šťavnatou, sladkou dužninu.... celý příspěvek >
Semena, 27.1.2017
Jestli od zdroje, tož nejlepší je asi zajít si na ně do lesa. Ale vážně, přijde mi to asi nejjednodušší. Já si taky pěstuji borovice ze semínek z šišek...
Natírání kmenu vápnem, 10.1.2017
Takže bělení ne kvůli mrazovým prasklinám, ale kvůli okusu? Jak ale tedy vysvětlíte třeba všechny ovocné aleje kolem silnic a polí, kde se to zvěří jen hemží, přesto jsou stromy nikdy nebílené a naprosto v pořádku? Nemůžu si pomoct, ale pořád většina... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 10.1.2017
Neviděl jsem ještě žádný ovocný (produkční) sad s bíle natřenými kmeny. Jak oni to dělají, že ty stromky nenatírají, a ony jim nepraskají? Je to fakt, nebo jen dlouhodobě udržovaná fáma? Já vůbec nevím, jak se k tomu postavit, když všichni, co... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika