Příspěvky uživatele - 105.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tatarova hruška, 13.8.2018
Fotky Tatarky v tomto vlákně ukazují rozdílné ovoce. Sám mám dvě Tatarky a plody jsou do 4 cm, zploštělé, základní barva je zelená s červeným líčkem se při dozrání mění na žlutou. Protože máme asi všichni stejného dodavatele z Bojkovic, má někdo... celý příspěvek >
Popraskaná kôra na hruške, 10.12.2017
postarat se, aby stromek neměl dva kmínky... Tazatel neřeší dva kmínky, ani kmínek s oporou. Praskání kůry... bych neřešil. Zrovna tento problém tazatel řeší. Jeden o voze a druhý o koze. Taky mi u některých mladých hrušní praská... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 29.10.2017
Podobná diskuse zde již kdysi byla. Dříve i nyní se psalo o tom, že reakcí superfosfátu s vápnem vznikají nerozpustné "fosforečnany".  Moje zkušenost je jiná. Měl jsem k dispozici kys. fosforečnou a chtěl jsem jí nějak využít. Míchal jsem jí s... celý příspěvek >
Roundup, 10.7.2017
Ano, dnešní metody jsou velmi podrobné a "zamořenost prostředí" je velká. Dělali jsme rozbor hovězích kostí a ty mimo jiné obsahovaly kadmium a stroncium. V tak malém množství, že dříve by to asi bylo nezjistitelné. Nicméně to ukazuje jak lehce lze... celý příspěvek >
Tatarova hruška, 14.5.2017
Moje Tatarky plodí drobné do 3 cm velké plody, stromy jsou obsypané, velmi dobré na sušení - rozříznu na půl vydlábnu semeník a suším, sladké. Nejlépe schnou plody před dozráním.
Mráz - hodina pravdy, 1.2.2017
Některé stromky jsou stříhané a některé ne. Proto se ptám, kdyby ty stříhané (v době focení) byly méně stříhané, a naopak ty nestříhané byly částečně ostříhané zda by plodily podobně. A jaký vliv na plodnost na fotkách mají postřiky, resp. kolik... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 9.12.2016
Miloslav Vávra - Kniha o ovcném stromu - Vliv vláhy na růst kořenů - K růstu kořenů je zapotřebí určité půdní vlhkosti. V povrchových vrstvách půdy odumírají kořínky z nedostatku vláhy. V suchém období nacházíme kořínky jen hlouběji umístěné, kde... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 9.12.2016
Miloslav Vávra - Kniha o ovocném stromu, ač starší je dobrá a podrobná. Kapitola vliv teploty půdy na růst kořenů - Růst kořenů jabloně začíná podle údajů některých autorů při teplotě půdy 4 - 5°C, u švestky a třešně při teplotě půdy 2 - 4°C. Na jaře... celý příspěvek >
Pole, 8.12.2016
Ano bývá tam dodatek, že se cena dá upravit. Některé adresy (firem nabízejících odkup) jsem navštívil a vždy narazil na zamčené dveře. Na telefonu mi sdělili, že jsou právě mimo. Obesílají celou moravu a údaje berou z katastru. Musel jsem si vymoci,... celý příspěvek >
Ovocné stromy u pole, 8.12.2016
Vaše rada zda sázet paní tazatelku jistě potěšila, a to jste ani nevyjmenoval všechny pohromy které se mohou stát. Já to přesto nevzdávám. Je potěšující, že potom co stromky moc šancí nemají to nevzdáváte.
Pole, 8.12.2016
Žádostí o prodej (resp. nabídek na odkup) chodí opravdu hodně, řekl bych každý týden. Předpokládám, že se jedná o nastrčené postavy pro cizince nebo pražáky. A cena nabídek stoupá - přehoupla se přes 20,- za m2. Dokonce je u nás i nabídka na prodej... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 8.12.2016
Stání si za svým názorem je dobrá věc a tak Vás žádám o sdělení co se Vám nelíbí na zimním třeba i opakovaném zalití nově vysazených a třeba i již zakořeněných stromků.  Z Vašich příspěvků vyplývá, že to až na výjimky odmítáte. Já tvrdím, že... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 8.12.2016
Proto je zimní zalévání - až na výjimky zbytečné. A to je právě chyba. Pokud má půda vláhový deficit, pokud nebude v zimě dostatečně pršet je potřebné zalévat. A obzvláště u nově zasazených stromků. Ale je pravda, že stromkům na zakrslých... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 6.12.2016
Dovolte mi postřeh z Olomoucka. Při sazení stromků v listopadu t.r. byla zem od 30 cm níže suchá a "tvrdá". Jedná se o kvalitní ornici a při zalití při sázení předpokládám, že se voda vsákne do této suché spodní vrstvy a vlhkost klesne. Pokud mají... celý příspěvek >
Jak se zbavit krtka, 5.12.2016
Napustil jsem díry po krtkovi na zahradě plynem z PB lahví a z dálky jsem zapálil ústí díry. Předpokládaný výbuch se nekonal, došlo k malému neintenzivnímu zahoření u ústí díry. Plyn postupně vyhořel a oheň po chvíli zhasl. Díry jsem ucpal a krtek se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika