Příspěvky uživatele - 80.158

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Benedicte, 29.8.2016
Ano, až teď. Jeden plod jsem zkusmo ochutnal už před týdnem a dal se. Vloni jsem je sklízel 29. 8., takže prakticky ve stejnou dobu.
Benedicte, 28.8.2016 Obsahuje fotku
Benedicte snad věkem získává na kvalitě - letos velice dobrá. Bohužel ale 70 % úrody zničila monilie po nabodnutí včelami, které jsou všude. Ani síťka na plodech je nezastavila.
Těchobuzická, 28.8.2016
Tady se pomalu rozplozuje. Zatím ještě zralá není, jen pár plodů jsem ochutnal - chuť je jakákoliv, jen ne kyselá.
Čačanská Rodna, 20.8.2016
Dnes jsem začal se sklizní Č. rodne probírkou. Násada byla vysoká, tak jsem v průběhu roku přistoupil k probírce plodů a doufal i v pomoc obaleče. Chuťově jsou standardtní plody velice dobré, ale některé menší (asi i díky nadúrodě) nejsou tak... celý příspěvek >
Chrudimská, 20.8.2016 Obsahuje fotku
Ano, monilióza u Chrudimské řádí. Některé plody při nadúrodách jsou bez chuti, dost chutnají i obalečům, ale ta chuť zdravých plodů mi stojí za to si tuto odrůdu zatím ponechat.
Listy se kroutí a zasychají - co stromu chybí?, 17.8.2016
Snad nedostatek hořčíku.
Jablon Gravštýnské, 15.8.2016
Ano, jak píše pan Miloš, ty spadlé jsou už teď jedlé. Padají ale zatím jen ty červivé.
Jablon Gravštýnské, 14.8.2016 Obsahuje fotku
A Grávštýnské padá a padá...
Špendlíky, 14.8.2016
Špendlíků bylo letos dost, ale také velké procento z nich bylo napadeno hnilobou. Každopádně jsou plody dobré na pečení a znamenitý je džem ze špendlíků a zelených rynglí (zhruba půl na půl) s výbornou povidlovou příchutí.
Opál, 14.8.2016 Obsahuje fotku
Tak St. Jul. A to nebude. Chuť plodu je slívovitá - nic moc, pecka jde dobře oddělit od dužniny.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 14.8.2016
Hanita standardně chutná, i když letos s menším výnosem. Navíc plody dost chutnají obaleči i monilii.
Tipala, 13.8.2016
Tady je špendlík monilií napaden dost. Šarku jsem nezaznamenal.
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 11.8.2016
Nastavitelné žebříky i štafle do svahů se u nás běžně prodávají. Mám to také s normálními štaflemi ve svahu "o hubu" a párkrát už jsem šel k zemi :-).
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika