Příspěvky uživatele - 53.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jezírko přes 200 m3, 6.6.2016
Nespecifikujete, zda se jedná o vláknité řasy, které tvoří chuchvalce a jsou sebrat hráběmi či síťkou, nebo zda má voda zelený zákal. Mám asi 100 m3 jezírko, také bez ryb a bez jakékoli technologie, syceno vodou z okapů. Ale mám aspoň polovinu... celý příspěvek >
Test na metanol, 19.2.2016
Stejně by mě ale zajímalo, z čeho bylo tehdy tolik otrav methanolem. Je to tím, že pálil kde kdo, kde čím a kde co, takže občas někdo neprokvašenou záparu v kotli připálil, frakce neodděloval a pil to, protože to teklo? Nebo tím, že dřevní líh byl... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 3.2.2016
Pokud jde o vápencové skály, které bych v Moravském krasu očekával, tak bych to rozhodně nedoporučoval,  protože Vaše půda na vápenci to jistě nepotřebuje, ba naopak.
Zkušenosti s vrtem, 31.1.2016
Nejlepší bude, když obejdete sousedy (což stejně budete muset kvůli posudku) a poptáte se. Záleží především na místních podmínkách. Vrt je jednodušší, vyvrtaný max. za pár hodin, pokud teda není vrstva příiš hluboko, proto bude levnější. Já mám vrt... celý příspěvek >
Cukr jako hnojivo?, 31.1.2016
Pokud jej skutečně nezbyde než vyhodit, tak na kompost, ale postupně a raději už rozpuštěný. Tam může i pomoci s rozkladem některých hůře rozložitelných uhlíkatých látek. Do půdy raději ne, protože by se stejného důvodu mohl nabudit mikroorganismy,... celý příspěvek >
Chřest, 10.1.2016
Tak jsem si právě objednal sazenice chřestu na spargel.net, Posílají po Evropě s DHL (platím 12 EUR za 40 rostlin), platba přes PayPal (který jsem si před asi 15 roky založil a nikdy nepoužil) kartou. Tak uvidím v dubnu... a pak tak za dva roky :-)... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 8.1.2016
O Wiliamsově esteru jsem te teď taky rád poučil. Pro zajímavost, lze jej koupit v ceně cca 50 Kč za gram (pokud si koupíte kilo ), ale to stejně nenahradí přírodní aroma, však ty dva hruškové destiláty (výše uvedené tabulky) se v této složce liší o... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 8.1.2016
Ještě doplním, ze volně v půdě je dost i jiných dusík fixujících bakterií, které žijí třeba jen ve "volném" svazku s travami či jinými roslinami. Žijí z uhlíkatých oranických látek, které rostliny vypouštějí do půdy kořeny, třeba cukrů. Nebo půdní... celý příspěvek >
Jakou rybu do jezírka bez krmení?, 8.1.2016
Ano, v tomto se s tajemnem vody ztotožňuji, proto mě taky teď zaujal i ten úhoř. Je to víc než pozoruhodná ryba, jistě by se tu uživila. Dítko by zas rádo nějakou rybu vidělo, pochopitelně, takže to vypadá na ty perlíny. Plocha je asi 140 m2,... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 7.1.2016
K poznámce P. Šlosara - měl jsem na mysli spíš jen průběh teploty v čase při použití rektifikační kolony s refluxem. Čili pěkně schodovitý průběh se schody při teplotách kolem bodu varu všech složek (očekávám, že by se aceton měl skutečně oddělit při... celý příspěvek >
Jakou rybu do jezírka bez krmení?, 5.1.2016
Jaká ryba při jaké obsádce si vystačí bez přikrmování? Máme koupací jezírko – biotop, cca 100 m3, bez jakékoli techniky (filtrace či proudění vody), jen s rostlinami a 210 cm hlubokou koupací částí. Voda je čirá, z řas jen vláknitky, které... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 5.1.2016
Ano, ethylacetát voní příjemně až ovocně, ale jen v nízkých koncentracích. Však je taky dominantním esterem v lutrech. Neříkám, že v těchto kvasech nevzniká aceton, ale vše naznačuje, že pisatel má problém s ethylacetátem. Jeho vůně se od acetonu... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 5.1.2016
Oxid uhličitý je skutečně v nose štiplavý při vysoké koncentraci. Běžně s ním pracuji ve své profesi. Při delší expozici je od jednotek procent v atmosféře jedovatý, při cca 10 % může způsobit smrt, to ale není ještě cítit. Tchánovi zoctovatěl... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 3.1.2016
Ono toho kyslíku stačí docela málo, aby kvas zoctěl, takže test hořící sirkou výsledek nezaručí, naopak se spíš při otevření sudu vnese další kyslík. Já, abych měl jistotu, vykvašené sudy doplňuji CO2 z lahve, hadičkou, tak dlouho, dokud odcházející... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 3.1.2016
Děkuji za komentář, chci to právě pro zeleninovou zahradu. Proč myslíte, že by byl pro trávník lepší spíš ten křemitý písek? Trávník sice nepěstuju, ale teorie mě zajímá. Díky
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika