Příspěvky uživatele - 102.197

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čimišník - Caragana arborescens Pendula, 5.4.2014
V jednom zahradnictví jsem ho viděl u domu zasazený. Výšku měl o pár centimetrů větší než místo, kde byla zapěstována korunka, tloušťka (průměr) kmene cca 10cm, celkem mohutné větve až k zemi, celková výška cca 120-140cm, průměr koruny cca 1m. Krásný... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 31.3.2014
Vodu zatím čistou mám. Ale to není díky filtraci, ale tím, že je zatím studená. Uvidím, jestli se to s ohříváním vody nezhorší. Husí krky krájím postupně, zatím jsem jich do filtrace nasypal jen asi 40 litrů. Přibývá to pomalu...
Filtrace Tripond x Tripond eco, 30.3.2014
Včera jsem koupil husí krky (2,16Kč/1m) a začal je "porcovat". 50 m mi trvalo 2 hodiny. Než naporcuji potřebné více než 2 km (zatím mám koupenou polovinu), tak z toho zešedivím... Nebo toho použiji skutečně o něco méně, nechám to probublávat... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 25.3.2014
Jestli volně nebo v pytlích zatím nevím. V první fázi budu asi nasekané husí krky do jímky sypat postupně, vždy jak bude čas něco nasekat. Pytle budu případně řešit později. Ten molitan (filtrační pěna) by asi vyšel o něco levněji než husí krky.... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 24.3.2014
Tak jsem to trochu spočítal. Možná se to bude někomu hodit. 1. Husí krk 16mm. Na 1 litr je ho potřeba cca 3 metry (nesekáno na kousky cca 2 cm dlouhé). 2. Husí krk 20 mm. Na 1 litr je ho potřeba cca 2 metry. V prvním případě tedy... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 23.3.2014
OK. Také mě to napadlo. Chvíli po tom, co jsem vznesl dotaz. To je tak, když nejdřív píšu a pak teprve myslím... V každém případě dík.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 22.3.2014
No, tak šachtu mám zaizolovánu. A teď mi poraďte, kolik husích krků koupit (16mm). Šachta ma vnitřní rozměry 170x100x55cm. Nemám absolutně představu, jestli koupit 100m nebo 5km . Dik.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 20.2.2014
Ty husí krky jsem také zvažoval. Vím, že průměr 16mm se dá koupit okolo 3,-Kč za metr. Ale kolik toho budu potřebovat na naplnění filtru (okolo 700 litrů)? A ještě otázka na pana Hrkala. Dá se tipnout, jak na tom budou husí krky s účinností?... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 20.2.2014
Takže díky. Nádobu si asi nechám nacenit. Uvidím, jaká bude cena. Líbila by se mi víc než jen jedna zaizolovaná komora. Myslím si, že by to i lépe fungovalo. Zkusím ale asi tu zaizolovanou šachtu (jednu komoru). Kvůli ceně. Když to bude... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
:-)  :-) UFF Tak teď tedy skutečně nevím... Pokud bych připustil uvedenou variantu (je skutečně levnější, ke svaření nádoby se mohu vždy vrátit a i média použít), tak se nabízí několik dotazů: - Předně mám obavu z toho, co jsem jiř... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Opět píšu "bláboly". Má tam být: Vlivem omezení "hluchých" prostorů (mezi příčkami, u odtoku,...) by byl větší objem filtračních médií. ...
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Dno je rovné. Ta bedna tam "padne". Pane Hrkal. Jaký by byl Váš názor na navrhované řešení (jedna komora, zaizolovaná šachta - asi fólií)? Vlivem "hluchých" prostorů by byl větší objem filtračních médií. Ale jak donutím vodu, aby ty média omývala... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Vyzděná ano, betonová ne. O této variantě využití jímky jsem již také uvažoval. Ale vyzdění je dost nerovné s různými výčnělky a "kapsami. Takže jsem to nakonec zavrhl.
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Jednu komoru asi ne. Byla by dost velká a mělká. Takže bych asi nedonutil vodu, aby skutečně protekla okollo médií. Vycházím z toho, že by se voda měla okolo médií "hýbat". V jedné velké komoře mám obavu, že by si voda našla nějakou cestu (vrchem,... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 18.2.2014
Dík. Takže kartáče nebudou. Lépe řešeno - dám jich pár jen do toho malého prostoru u vtoku. Pak dám asi do dvou komor kostky biomolitanu a do jedné nějaké biobloky nebo biokuličky. Snad se mi podaří získat rozumnou cenu na tu nádobu.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika