Příspěvky uživatele - 20.246

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Keřová višeň, 18.2.2015
V několika zahradnictvích jsem narazil na inzerovanou novinku keřové višně.  (Carmine jewell) Už se začínám bát na žebříku. Jak vidíte tento produkt. 
Šípková růže - přesadit nebo namnožit?, 27.1.2015
Když najdete někde v lesích zbytky základů po opuštěné vesnici, uvidíte tam i skladbu přírodního živého plotu. Někde jsem četl, že kvalitní živý plot potřebuje několik desítrek roků :(. Velkoplodé kultivary šípků jsou hezké, možná by chytly i... celý příspěvek >
Kdo mi hrabe díry na zahradě?, 31.7.2014
Na kunu jsem taky myslel. Ale proč ještě hrabe ty díry, to nechápu.
Rozmnožování ruží, 15.7.2014
Řízky zapichuji na severní stranu kůlny. Plné slunce tam mám pouze pozdě odpoledne. Když slunce opravdu pálí tak přehazuju přes petky síťovinu (pytel od brambor).
Plodnost kamčatské borůvky, 4.7.2014
V první řadě si upřesněte co vlastně chcete. Borůvka se u nás rozmohlo jako matoucí označení pro různé bobule. Borůvka kterou sbíráme v lese má specifické nároky a na zahradě je asi nedosáhnete. Jestli máte chuť můžete si pár mladých keříků zkusit... celý příspěvek >
Černica (ostružina) Black Butte, 23.6.2014
Něco podobného se v Čechách jmenuje Black Karaka. Údajně z Nového Zélandu, největší plod na světě.
Zena a pila - poradi nekdo?, 13.5.2014
Přečtěte si román V ráji šumavském od K.Klostermanna. Pomocí ručních pil se zpracovaly několikasetleté buky. A vy byste na větvičku od jabloně tahali motorovou pilu.
Moc trávy v kompostu. Co s tím?, 12.5.2014
Důležité je aby kompost dýchal. Nelze trávu našlapat do nějaké nádoby.Čím více je na bocích kompostéru otvorů, tím lépe.Když máme pouze hromadu, je možné čas od času provzdušnit vidlemi.
Brambory ještě nevylezly, 6.5.2014
Buďte rád, že ještě nelezou. já už je mám 2x pomrzlé.
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 25.4.2014
Podobné mám taky. Otec o nich říkával, že jsou "eště po němcích". Rýč mám také prastarý. Dnes už ryji podstatně menší plochu než tenkrát zamlada. Můj rýč má ostří zbroušené do obloku. Násadu má rovnou ze smrku. Musí se v houštině uříznout z... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 25.4.2014
Před lety jsem vyzkoušel tzv. bezúdržbový záhon. Povrch jsem protáhl hráběma a provedl výsev pečlivě vybranou směsí semen zeleniny tak, aby po celou vegetaci byl záhon pokryt zeleninou. Postupně rostoucí zelenina měla potačit růst plevele.Než vzešla... celý příspěvek >
Založení záhonu, 22.4.2014
Tajemství velké úrody mj. spočívalo v tom, že čas od času táhlo krajem udatné vojsko.Voják pak vyskočil na okraj věžičky, sedl na bobek a vykonal potřebu. Vzhledem k převaze rostlinné stravy to oné vypadalo jinak než dnes. To to pak rostlo.
Založení záhonu, 22.4.2014
Nedělejte z toho vědu. Prostě to zryjte. Do obráceného drnu párkrát dloubněte rýčem, aby se rozpadl. Máte-li hnůj nebo kompost, dejte trochu po každé zryté řadě. Můžete si tam i odskočit na malou.. Brambory dejte hustěji, třeba 40x20. Po výsadbě... celý příspěvek >
Opadávají květy višně, 16.4.2014
Zkusil bych ji na začátku a konci kvetení stříknout proti moniliovému úžehu, třeba Horizonem. Před cca 15 lety jsem kácel asi 35 starou třešni, chrupku, docela obrovského vzrůstu, roubovaná na ptáčnici. Bývala obalena plody v celých trsech.... celý příspěvek >
Kiwi, 4.4.2014
Od té doby co jsem kiwi vyhodil mne pokles teploty nechává v klidu
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika