Příspěvky uživatele - 16.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pýchavka na zahradě, 2.9.2015
Já souhlasím s Ferdou. Důležité je neměnit podmínky v prostoru, kde roste podhoubí - nerýt, nehnojit, moc nešlapat, nezabíjet rostliny (podhoubí je na ně navázáno).
Zlomená jabloň, 28.8.2015 Obsahuje fotku
Z knihy Zahrada k nakousnutí od Seppa Holzera. Vyzkoušeno nemám.
Indiánská černozem, 12.6.2015
Jistěže učiní. Na tom funguje celá živá příroda. Z atmosféry (1. zdroj živin) se do půdy dostává uhlík a kyslík (rostliny je za vydatné podpory sluneční energie zabudují do svých těl, a když odumřou, tak je ostatní organismy rozloží a přemění na... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 26.3.2015
Můžete nastínit mechanismus, kterým obdělávání půdy nářadím dramaticky zúrodňuje půdu? Mně to nepřijde moc pravděpodobné.
Živý plot u rybníka, 30.1.2015
Mně napadl třeba bambus - vypadá to, že některé druhy rostou i v zamokřených půdách, našel jsem např. Phyllostachys heteroclada, ale ten by se asi rozrůstal k sousedům.
Komposter na zahradu cca 1500m2, 14.1.2015
Ropa samotná je organického původu a některé organismy ji dokážou rozložit. Houby (velice dobrá je v tom například hlíva ústřičná) mnohem lépe než bakterie. Výsledným produktem je houba, oxid uhličitý a voda. Větším problémem jsou... celý příspěvek >
Růže ze semen?, 11.12.2014
Když množíte řízky (vegetativně), tak vám vyroste identická rostlina. Když množíte semeny (pohlavně), tak vám vyroste nová rostlina, která bude více či méně podobná matce a otci (jako u lidí). Potom záleží na tom, čemu říkáte ušlechtilá růže. Ta... celý příspěvek >
Lidská moč: hnojivo budoucnosti?, 2.12.2014
Nebo separační toaletu. Dva v jednom.
Co mi v půdě chybí, že mi toho tolik hnije?, 24.9.2014
Není cílem patogeny úplně zlikvidovat (aspoň ne ty, které člověka přímo neohrožují na životě) a pravděpodobně to ani není možné. Lepší by bylo dosáhnout určité rovnováhy, kdy bude ta část úrody, která padne za oběť patogenům, zanedbatelná nebo aspoň... celý příspěvek >
Skladování brambor, 8.8.2014 Obsahuje fotku
Další.
Skladování brambor, 8.8.2014 Obsahuje fotku
Doporučil bych knihu Root cellaring od Mike and Nancy Bubel. Je tam spousta nápadů, jak uskladňovat zeleninu. Přikládám pár obrázků.
Proti krtkům, 22.7.2014
Taky zabije bakterie, houby, prvoky, hlísty a další mikrorganismy, které dávají půdě úrodnost a strukturu.
Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné, 1.7.2014
Za to Vás bude ptactvo milovat. Aspoň nějaké pozitivum. Dalším pozitivem by mohlo být to, že většina ptáků, kteří se v létě a na podzim živí plody rostlin, tak se na jaře živí hmyzem. Takže by mohli regulovat výskyt škůdců. Aspoň teoreticky.... celý příspěvek >
Insekticid Mospilan, 17.6.2014
...a jaký má vliv na půdní organizmy... Autoři, kladoucí důraz na půdní život, nedoporučují používat insekticidy, protože mikroorganismům škodí (=zabíjejí je). V nutném případě po použití insekticidu aplikovat něco na podporu mikrorganismů (např.... celý příspěvek >
Věčné téma - stromy a sousedi, 26.5.2014
Podíval bych se také na § 1017. (1) Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků, a vysadil-li je nebo nechal-li je vzrůst, aby je odstranil. Nestanoví-li... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika