Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání slivoní, 8.4.2014
Nevím, jak u odrůd Top, ale myslím si, Petře, že u Stanley jsou obavy z nižší úrody v příštím roce zbytečné. Spíš budou letos některé plody menší.
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 8.4.2014
Z dnešní ochutnávky pozdních odrůd. Admirál - nevadne, zatím se nekazí, dužnina chruplavá, stále hodně šťavnatá, slupka dobře stravitelná. Benet - nevadne, dužnina tuhá, už méně chruplavá, oproti Admirálu i méně šťavnatá, konzistence dužniny... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 7.4.2014
Nemám k dané problematice téměř co dodat a trvám si na svém.  S příspěvkem p. Petera souhlasím, promluvil praktik. Teoretikům bych jen připomněl vzít v úvahu teplotu, při které už se na povrchu rostlin, v tomto případě květu meruňky, tvoří... celý příspěvek >
Hnědé květy, 4.4.2014
Jde o monili. Velmi často se stává, že zahrádkáři zaměňují moniliový úžeh za poškození květů mrazem. Nemusejí vždy " odejít" i letorosty. Záleží na síle infekce.
Jakou odrůdu podzimní jabloně, 4.4.2014
Z podzimních odrůd vám doporučuji odrůdy Rozela, Blaník, Lipno na podnoži MM 106, v případě horší půdy na A2. Konzumovat se dají od října do ledna. Nejlepší chuť mají od konce října do Mikuláše.
Jarní postřik, 4.4.2014
Do vlákna Padlií, strupovitost, mery,... už asi nemá cenu vkládat příspěky, protože skončily bůhvíkde. Jarní postřik olejem mám za sebou (vajíčka svilušek a vícero kolonií přezimujících mšic). S ošetřením proti strupovitosti stále čekám, až bude... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 1.4.2014
Kdyby šlo ochránit postřikem květy meruněk proti mrazu -5°C, už by se z toho dávno stal u nás trhák a asi i středoevropský. Např. svého času bylo prezentováno v specielním časopise jedné velké distribuční firmy, že Wuxal Ascofol svým protistresovým... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 30.3.2014
Jistější je dát nyní ten olej+insekticid, nejlépe však při myším oušku, maximálně do počátku zel. poupěte. Ale u vás to bude už asi pokročilejší.
Postrik proti pilatce, 30.3.2014
Někdy před týdnem jsem řezal dvěma svým známým zhruba 6 letá vřetena Lepotice. Každý má zahradu v úplně jiné lokalitě. U jednoho byl stromek málem obsypán květními pupeny, relativně dobrou úrodu měl prý i loni. U toho druhého měla Lepotice... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 30.3.2014
Při řezu jabloní v uplynulých dnech jsem zaznamenal na některých vřetenech docela nezanedbatelné množství kolonií přezimujících mšic. Dnes jsem si dal tu práci a lupou jsem prohlédl větve Valjevky. A potvrdily se mé obavy. Byly tam vajíčka... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 30.3.2014
Ochránit květ meruňky před mrazem -5°C nějakým hnojivem, či jiným postřikekem, je možné pouze tam, kde umí nemožné dělat na počkání a zázraky do tří dnů.
Meruňky, monilioza 2014, 28.3.2014
Tedy nevím jak v Nitře, ale u nás, na Královédvorsku, od pondělního rána do úterního poledne soustavně pršelo a spadlo přes 40mm. Potom ještě drobně zapršelo ve středu a teploty byly okolo 10°C. Nejde však přímo o množství srážek, ale dobu... celý příspěvek >
Meruňky, monilioza 2014, 27.3.2014
Ten postřik, těsně po odkvětu, smysl měl. Za týden by už mnoho nepomohl.
Zásah proti mrazu či monilioze, 25.3.2014
Champion či třeba Kocide by se měly stříkat den před předpokládaným nočním mrazem.Týden stará aplikace už před mrazem moc nepomůže, protože podstatou té ochrany je umrtvit všechny bakterie. Živé bakterie totiž působí jako krystalizační jádra, voda... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 25.3.2014
Dnešní odpolední svačinka u nás byla ochutnávkou dvou odrůd jablek. Shalimar a Admirál. Shalimar- v chuti od posledního hodnocení se nic nezměnilo. Rodina mu vytýkala méně kyselinek, já však ne. Admirál byl významně šťavnatější, dužnina tuhá a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika