Příspěvky uživatele - 239.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spomienka na úrodu 2012, 30.5.2013
Je to augustová broskyňa, klasicky vnímavá k Taphrina deformans, ale spoľahlivo rodiaca, s príjemnou hutnou a šťavnatou aromatickou dužninou. Dával som snímku plodov do fóra už predvlani, ale nikto sortu nepoznal. Chápem, že to nie je jednoduché.... celý příspěvek >
Spomienka na úrodu 2012, 30.5.2013
Dobrý večer Daniela! V ktorej časti Slovenska bývate? Dozreje Vám tam aj Cresthavenka? Broskyne, podobne ako slivky Vám množstvom kultivarov umožňujú v teplých podmienkach natiahnúť zberové obdobie prakticky od júna až do októbra.
Spomienka na sezónu 2012, 30.5.2013 Obsahuje fotku
Podobne ako v sekcii Broskve posielam záujemcom o spomínanie na minulý ročník zopár obrázkov z mobilu. Marhule nám vlani rozkvitali na Veľkú noc. V noci na Pondelok však došiel mrazík, ktorý mnohým marhuliarom narobil vrásky a sklamanie. Bojoval som... celý příspěvek >
Spomienka na úrodu 2012, 30.5.2013 Obsahuje fotku
V teple vykúrenej izby za studeného a mokrého počasia, kedy vonku na sklo plieskajú kvapky dážďa, sa dobre spomína na minulý vydarený ročník. Vlani to na Záhorí broskyne s kvitnutím trochu prehnali. Nadmernú násadu kvetov nestačil zredukovať ani... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013
Farba na skleník sa ešte Mirku zíde, ale PePo je teraz akútnejší. Ostalo mi už len jedno balenie. Zakurujem v krbíku každé popoludnie, napriek tomu, že v kalendári na stole sa blíži leto. Bez teplúčka v izbe by sa tak dobre nevysedávalo pred... celý příspěvek >
Hibernal, 30.5.2013
Rozširovaniu akarinózy napomáha skôr suché a teplé počasie. Tak som to aspoň vtedy na jar vypozoroval. Spomína sa to aj v literatúre. Teraz máme naopak mokro a zimu. Pri miešaní prípravkov do kombi-postreku by som odskúšal už spomínaný prípravok... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013
Je všeobecne tradované, že RR (alebo Tokaj?) je vínom kráľov a král vína. Poznám viacero vyznavačov tejto nemeckej národnej sorty a jej interšpecifických krížencov. Na staré kolená mi však viac chutia červené vína. Majú hlbšiu, sýtejšiu arómu a... celý příspěvek >
Kveten 2013 - kadeřavost broskvoní, 30.5.2013
Zdravím po dlhšej pauze všetkých broskyniarov! Dovolím si pridať do spoločnej kôpky skúseností s kučeravosťou broskýň zopár tých svojích: Veľa rokov úspešne používam stále rovnaké schéma chemickej ochrany: 1-2 ošetrenia meďnatým prípravkom v... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013
Tak to podľa predpovedi počasia vyzerá, že komáre nám tento rok vypijú nielen peknú dávku krvi, ale aj kopu nervov. Musíme sa holt vyzbrojiť repelentmi. Už teraz tipujem, že tento ročník nebude zďaleka taký skvelý ako ročníky 09,11,12. Deficít SAT je... celý příspěvek >
Jak sázet česnek, 30.5.2013 Obsahuje fotku
Včera už som zalamoval kvety na cesnaku, aby sa kvitnutím zbytočne nevyčerpali palice. Tento rok by mali byť palice nádherné. Okrem Záhorského, Staníka a Dukátu som na začiatku zimy medzi viničové kry vysadil aj obrovský paličiak od kamaráta z... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013
Réva je nezmar, Mirku. Neboj, o pár dní vyrastnú v miestach vylomenia nové zálistky. Na vrúbľovanie zeleného do zeleného je teraz dobrý čas, ríbezle do meruzalky sa mi parádne ujímajú, slnečný úpal nehrozí. V chladničke mám ešte hromadu nenarašených... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013
Vylomenie nadbytočných kvitnúcich výhonov je závislé na veku sadenice, času dozrievania danej sorty vo Vašej lokalite, na kondícii viničového kríka apod. Niekoľkoročný zdravý dobre živený krík nemá problém s dozretím aj 10 strapcov, u bujných odrôd... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 30.5.2013 Obsahuje fotku
Myslím si, že bude stačiť, Mirku. Listy sú mladé, asimilačná aktivita maximálna. Nezabudni pri vylamovaní zálistkov ponechať ten posledný- terminálny, aby ťažeň mohol pokračovať v raste. Intenzita rastu je teraz mohutná, pričom spojenie báze výhonu s... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika