Příspěvky uživatele - 0.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 25.11.2019
Já bych řekl, že spíše než hniloba je problém v trvanlivosti. Prostě třeba Rubinoly a Goldeny už vadnou, hruška Dicolor dříve akorát zralá před Vaánoci je již hniličkovatá atd. Teplý podzim = teplý sklep.
Nemocná bobkovišeň, 9.7.2019
ano, zamulcovano mame a pravidelne zalevame, az jsem si i rikala, zda je neprelevam...
Nemocná bobkovišeň, 8.7.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o radu, na jaře jsme vysadily živý plot z bobkovišní, zprvu se zdaly v pořádku, ale postupně jim začínají žloutnout, zasychat a opadávat listy. Načetla jsem již nějaké příspěvky, ale stále si nejsem jistá co by to mohlo být. Obrázky... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 21.8.2018 Obsahuje fotku
Oproti mé Williamsově červené máte plody do fialova a ojíněné. Čím to může být?
Zelená renklóda?, 21.8.2018
Z první úrody nemůžete dělat závěry o plodnosti. Za pár let budete řešit problém s lámajícími se větvemi pod velkou úrodou. Hlavně Althanova plodí bohatě a pravidelně a vzhledm k velikosti/hmotnosti plodů jsou podpěry nezbytné. Zelená r. v plné... celý příspěvek >
Meruňkovice 2018 - vysoký výnos, 7.8.2018
Zdravím, za zhruba 20 let, co dělám meruňkovici, se mi nestalo, aby byl výnos zhruba 16 litrů 52% pálenky na 100 litrů kvasu. Ani v pálenici nevěřili vlastním očím a podezírají mě z velké dávky přidaného cukru v kvasu. Dovede někdo spočítat... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 1.7.2018
Kyjovsko - za poslední týden v lapačích jen pár kusů obaleče jablečného, za to asi 60 kusů švestkového. Stříkat velké slivoně teď mezi dozrávajími meruňkami už nejde, menší stříknu ručním postřikovačem. Dnes Integro, za 10 dní Spintor/Reldan. Snad už... celý příspěvek >
Který škůdce nám ničí švestky?, 21.6.2018
Nechtěl se nechat moc fotit. Opravdu rychle skákal. Takže to bude nejspíš nějaký druh skočky/dřepčíka. Teď je otázka, jestli se na listy stromů chodí jen rekreovat nebo i najíst.
Uz nekde uzraly tresne?, 18.5.2018
Kyjovsko, už začíná zrát Karešova. Letos menší plody.Příští týden ji bude následovat třešňo-višeň Meteor Korai se slušnou násadou, jako každý rok.
Vyholování u nektarinek/broskví, 9.5.2018 Obsahuje fotku
Zdravím, rád bych slyšel váš nazor, jak stříhat nektarinky/broskve, aby nevyholovaly. Na fotkách je nektarinka (nejspíš Flavortop 5let), která výrazně vyholuje a nevím, jak tomu zabránit. Hluboký řez jsem zkoušel loni na jiné nektarince, ale žádné... celý příspěvek >
Štíhlé vřeteno - řez 1. rok, 30.3.2018
Kdy jste ten stromek zasadil? Jestli teď nebo na podzim musíte provést povýsadbový řez. Jestli předloni není řez kosterních větví třeba. Ale! Já pěstuji vřetena v suché lokalitě bez možnosti pravidelné závlahy. Při ponechání prvního vodorovného... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 30.3.2018
Dobrý den, doplňte ještě podnož a požadovaný tvar stromu. Roste opravdu bujně a řez určitě potřebuje. Přírůstky jsou velké a je tam málo plodného dřeva. Terminál utíká do nebe s konkurenčními výhony. Nákres se střihem určitě doplní větší... celý příspěvek >
Kde sehnat ořešák Lake a Viktorie?, 22.11.2017
Zkuste zahradnictví u Křivonosků v Žadovicích u Kyjova. Loni jsem tam Lake kupoval a měli i další odrůdy ořešáků.
Nektarinka Fantasia, 30.8.2017 Obsahuje fotku
Omlouvám se za špatné fotky v úvodním příspěvku, první dvě jsou Marie Aurelie. Toto je Fantazie
Nektarinka Fantasia, 30.8.2017 Obsahuje fotku
Krásné, velké plody vyrovnané velikosti, v plné zralosti vynikající chuti. Bohužel hmyz a moniliová hniloba nedovolila letos ani jednomu plodu zcela dozrát. Více jak polovina úrody skončila v odpadu a zbytek jsem byl nucen před dvěma týdny předčasně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika