Příspěvky uživatele - 180.23

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lopuch a slez v trávníku, 29.5.2012
To mne, Ferdo, překvapilo, že by měl podběl už zatáhnuté listy? Budu se muset podívat. Kromě podbělu na fotce vidím ještě "bodláky" - pcháč oset (nejspíše ze semínek), asi penízek rolní a svlačec, resp. opletník plotní. Sléz jsem - při veškerém... celý příspěvek >
Vrba previsla - paraziti, 29.5.2012
Housenky, resp. larvy nějakých (nejspíše) brouků budou uvnitř kmene. Může to být třeba drvopleň (motýl), drtníci, krasci, tesaříci atd. Josef.
Kdo poradí názvy rostlin?, 28.5.2012
Lenko, Vy ale máte kuklík zahradní. Ten je bezproblémový. Dáša má "planý" kuklík městský (Geum urbanum), který tolik parády nenadělá a dost zapleveluje výsadby. Josef.
Určování rostlin 2, 28.5.2012
Dodatečně: ve všech třech případech souhlasím s Michalem K. Josef.
Choroba Habr, 28.5.2012
1. Není to habr, ale jilm (snad jilm habrolistý?). 2. Jsou to hálky způsobené nějakým hmyzem. Myslí, že buď nějakými žlabatkami anebo mšicemi (je to vlastně reakce stromu na posátí oním hmyzem a uvnitř hálek onen hmyz, či spíše jeho mladší stadia... celý příspěvek >
Dub mi pokaždé uschne, 28.5.2012
Tak tam zkuste na podzim vysadit několik žaludů (raději třeba deset, než jen dva). Pokud vyrostou budou na místě dokolnale zakořenělé a jen tak něco je neohrozí. A z těch, co vyrostou ponecháte jen třeba tři až pět nejlepších a ostatní vytrháte.... celý příspěvek >
Parazit na Pinus cembra, 28.5.2012
Snad mšice - korovnice borová - Pineus pini. Více si jistě vyhledáte sám. Josef.
Pomuzete s identifikaci rostliny?, 28.5.2012
Jenom bych ještě trochu upřesnil (po lehkém "prolétnutí" odkazů strýce googla): vzhledem ke vcelku hladkým listům Vaší rostliny to spíše bude druh štětka soukenická (ale je to jen drobný detail). A ještě dodám, že se vlastně o žádný bodlák... celý příspěvek >
Světlušky 2012, 28.5.2012
Tak jsem se právě vrátil z procházky za světluškami. "Hlavní skalková světluška" svítila jak o život a lákala nápadníky... V lese v trávě pod stromy jsem zahlédl asi čtyři světélka. A po návratu na skalce už svítila světýlka dvě, jako včera, jedno... celý příspěvek >
Pomuzete s identifikaci rostliny?, 28.5.2012
Tak jsem tady ;-). Zdá se, že kolegové již hádanku rozřešili. I mně to celkem dost připomíná štětku, ale 100% si jist nejsem. Jen prosím ještě upřesnění: Plocha i konce listů by opravdu měly být hladké; nějaké ostny by měly být na hlavním žebru na... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika