Příspěvky uživatele - 164.48

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hurmikaki, tomel japonský, 14.10.2012 Obsahuje fotku
Ahojte. Mrazuvzdornosť tomelov nie je až taký problém ako doba dozrievania plodov. Staršie stromy znesú mrazy oveľa lepšie ako mladé, tie treba po výsadbe chrániť proti mrazom, tiež používať začiatkom jesene hnojivo s minimom dusíka a väčším... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 28.2.2012
Zdravím Vás dnes ešte raz, pane Jiří! Aj keď toto vlákno má iný názov, dovolte mi pár poznámok k Vami zverejnenému článku o pestovaní broskýň v Horní Bělé. Napriek tomu, že broskyňa ako druh má vyhranené nároky na klímu, pôdu, agrotechniku...,... celý příspěvek >
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
Áno pane Josefe, v prvom príspevku z 26.2. som dátum nesplietol, dnes som ho omylom posunul o 10 rokov. Myslíte, že preprava za časov starej monarchie bola až tak zdĺhavá? V starom článku od p.Vítka sa píše, že sa podtrhnuté zelinky vozili z Čiech do... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 28.2.2012
V chladnejších okrajových polohách sa termíny rezu kôstkovín prirodzene posúvajú. Broskyne majú výnimočné postavenie medzi kôstkovinami, ale takisto sa nič nestane, keď sa ostrihajú skôr ako na začiatku kvetu. Vlani som si to otestoval. Glejotok po... celý příspěvek >
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
O tom, že staré sotinské lipy slúžili aj ako krátkodobá ochrana sena na vozoch pred búrkou, nemusíte pochybovať. Niektorí zo starých obyvateľ súčasného predmestia ešte žijú a pamäť im slúži dobre. Roľníkom išlo viac o seno ako o seba a či boli vtedy... celý příspěvek >
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
Pane Jiří, jste jednička!  Ďakujem Vám! Nevadí mi, že ste nepochopil súvislosti, práve naopak. Vniesol ste do nezáživného dialógu s p.M.V. osviežujúci humor. Dôležité je, že sme sa v tomto nechutnom počasí od srdca zasmiali! 
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
Tiež si nad tou záhadou lámem hlavu, pane Josefe. Keby Magdalenky podtrhli už v VI. mesiaci, tzn. skoro o mesiac skôr, a doviezli ich na tržnicu, neboli by k jedlu. Rok 1919 bol krátko po rozpadu monarchie. Myslíte, že sa nemohla táto odroda dovážať... celý příspěvek >
Kulatá mrkev, 28.2.2012
Ja si zas myslím, že práve tá čierna je najzdravšia, lebo okrem karoténu obsahuje najviac zdraviu prospešných antokyánov či polyfenolických farbív, ktoré na seba viažu škodlivé voľné radikály. Navyše obložené misy s naaranžovanými špeciálne krájanými... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 28.2.2012
Veľké rezné plochy na kôstkovinách po zásahu na začiatku či počas zimy spravidla podporujú tvorbu glejotoku. Predjarie už je vhodnejší termín. Vlani som korunu mohutnej marhule presvetloval už počas studeného marca. Aj keď ma na fóre p.Lída karhala,... celý příspěvek >
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
Na vašom mieste by som nepodozrieval starých roľníkov z hlúposti. Voz ťahaný kravkami nie je Volga ani Hillman. Staré lipy mali širokú hustú korunu, ktorá letnú spršku zachytila. Je pravda, že do vysokých osamelých stromov často udierali blesky, ale... celý příspěvek >
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 28.2.2012
Dobrý deň pane Vítku! Takže výrazne teplejšia jar v r.1919 nebola. Potom ostávajú už len 2 vysvetlenia, prečo boli Magdalenky na trhu už v VI.mesiaci: Buď boli dovezené z teplejších krajín, alebo ide o inú- skôr dozrievajúcu menovkyňu. Stará... celý příspěvek >
Kulatá mrkev, 27.2.2012
Raz sme v Hodoníne kúpili v sáčku zmes semien farebnej mrkvy. Naozaj vyrástli dlhé a hrubé korene od takmer bielej cez žltú, červenú až po čiernu. Najkrajšia bola čierna. Vnútri bol ale koreň červený.
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 27.2.2012
Pane Vysloužile, vaša nedôvera a výsmech nič nemenia na tom, že koruny starých lip, ktoré lemovali cestu z lúk v miestach za našimi humnami, slúžili na ochranu sena pred premoknutím v nenadálej letnej búrke. Viem to z rozprávania pamätníkov. Kto je v... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika