Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Do akej vysky plnit demion?, 13.11.2015
Pokud mošt kvasí, nechává se volný prostor třeba jako na obrázku. Ale pokud již dokvasil, je nutné demižon doplnit, už jej nechrání CO2.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 6.10.2015
Tak trochu závidím ideály pokud chce někdo pěstovat révu bez postřiku, byť jednu viničku v nechráněné a tudíž větrné poloze jsem od výsadby neošetřil. Ale za víc jak 10 let jsem vyzkoušel téměř 200 odrůd a dosud jsem nenašel jedinou, která by ve... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 1.10.2015
Moje zkušenosti s BV-16-16-3 jsou stejné, sprchává každý rok. Kdyby neměla tak dobrou chuť, asi bych se jí už zbavil. Jako nejlepší z bezsemenných odrůd pana Glose považuji BV-16-20-2 (Zlata). Letos měla a ještě má slušně velké hrozny a výbornou... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 1.10.2015
Na sítě používám "cečka" z drátu, která jsem si nastříhal a pozohýbal do tvaru písmene C. Je to rychlé a dají se to použít neomezeně dlouho.
Vinná réva do vyšších poloh, 1.10.2015
Nechtěl bych tvrdit, že Prim je špatná odrůda, to si netroufám, ale myslím si, že jsou lepší a také odolnější a ranější. Odolnější mám na mysli jak k zimním mrazům, tak k plísni révové. Rodiče Primu či Palatiny jsou VILLARD BLANC (SEYVE VILLARD... celý příspěvek >
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015
Údaj o mrazodolnosti odrůdy Himrod jsem převzal z vinograd.info, ale dnes si myslím, že neodpovídá. Např. na stránce L. Rombougha je uvedeno okolo -15°F, tj. -26°C, stejný autor udává odolnost Einsetu stejnou, tj -15°F Jak labruskové odrůdy... celý příspěvek >
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015
S Einsetem by neměl být problém, měl by dozrát, i když Himrod zrál letos o cca týden před ním.
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015
Prim mám obavu, jestli by dozrál. Známý ho má v 550 m a bývá tam na hraně. Augustovskij se dá doporučit, ale nemá moc velké bobule, Vostorg je má větší.
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015
Hodně záleží kromě nadmořské výšky i na dalších faktorech (mrazové kotliny atp.). Pokud nejsou zimní mrazy silnější než  -25°C, dal by se zkusit třeba Vostorg, případně Galahad, z bezsemenných třeba Himrod. Vostorg a Galahad jsou slušně odolné... celý příspěvek >
Jak uchovat hrozny vinné révy, 9.9.2015
Je fakt, že je lepší dávat ochranu proti vosám nebo ptákům dřív než hrozny začnou zrát, ale pytlíky z Ukrajiny jsou natolik pevné, že je vosa nebo sršeň neprokousne, alespoň jsem nic takového nenašel. A nejhorší s vosami letos bylo, když vlivem deště... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 4.9.2015
Byl jsem vyzván, abych zhodnotil vzorek vína z Marquette. Vezmu to zkrátka: víno bylo výborné. Bez rušivých tónů, harmonické, intenzívně červené barvy. Sám jsem ještě víno z této odrůdy nedělal, většinou jí byla trocha, až letos vrchovatá bedna,... celý příspěvek >
Hniloba plodů paprik, 4.8.2015
V letošním velmi horkém létě je výskyt suché hniloby u papriky velký. Důvodem je okamžitá nepřijatelnost vápníku kořeny pro rostliny paprik, ale i rajčat. Doporučuje se vyrovnaná zálivka (porost by neměl přeschnout) a přihnojení vápníkem na list... celý příspěvek >
Bazény Bestway - životnost, 29.7.2015
Tampu o průměru 4,5 m mám cca 14 let a kromě jednoho je každé léto v provozu. Kamarád, co měl BestWay podstatně později, tak už ho měnil.
Jak na pěťoura?, 4.6.2015
STOMP je cenově srovnatelný nebo i dražší než OUTLOOK, a hlavně STOMP má širší registraci. Jeho účinnost na peťour je pro mne zcela dostačující, ale tomu Vy stejně neuvěříte, to už je mi jasné, proto končím tuto neplodnou polemiku s Vámi.
Jak na pěťoura?, 4.6.2015
Jako profesionální pěstitel používám jen přípravky, které jsou do dané plodiny registrovány a pokud mám mnohaletou zkušenost, že STOMP na peťour účínkuje, nevim, proč bych měl věřit dokumentaci. Účinek Stompu na peťour beru třeba jako bonus. Dělám to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika