Příspěvky uživatele - 242.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uzení masa, 21.1.2021
Při téhle telotě a době by maso mělo výt spíše nedodělané a žužlavé. Já udím cca 12 hodin teplotou 65 - 80 stupňů. Nemáte špatný teploměr - dle Vašeho popisu je maso upečené a to by odpovídalo teplotě na 80 stupňů a výše. Předpokládám, že maso je... celý příspěvek >
Plnicka klobas, 16.12.2016
Pane doktore, také melu na Kenwoodu, ale mám celého většího robota. Šajbu s velkými otvory (tuším 14 mm) jsem sehmal na internetovém obchodě s řeznickými potřebami. Musíte si však najít jakou dle průměru šajby a středního otvoru a do mlýnku je, jako... celý příspěvek >
Klobásy se nedaří, 7.12.2015
Klobásy dělám poměrně jednoduše - připravím si prát (spojku) maso umleté na nejjemnějc a spolu s vodou na robotu na nožích vymíchám. Namelu maso na 14 mm šajbě, přidám koření, sůl, cukr, případně česnek, vodu a míchám a míchám. Vymíchanou hmotu dám... celý příspěvek >
Nákup drtiče jablek, 5.10.2012
Tento drtič mám a rád se podělím o zkušenosti.  Je vhodný pouze pro menší jablka, nebo se musí rozkrojit. Kusy nekrouhá velké, já jej používám pro moštování a drť suchá není.  Použitý motorek je zřejmě z dvoukotoučové brusky a trochu se... celý příspěvek >
A až Z o uzení, 24.2.2011
Nedoporučuji nechat maso v chladnoucí udírně a ráno znovu zatopit. Může dojít k zapaření masa a k jeho znehodnocení. Nejlépe je udit v kuse, budík je řešení, jak zde již bylo popsáno.
A až Z o uzení, 13.1.2011
Ano je to normální. Maso se nakládá "na sucho", do láku, nebo kombinace obou způsobů. O nakládání masa najdete na netu dost informací.
Jak naložit maso na uzení, 17.12.2010
Maso na uzení mám naložené již 4 týdny "na sucho" jen obalené v soli. V místnosti kde je uložené je v současné době mínus 3 stupně C a maso zmrzlé není. Domnívám se, že u láku to bude obdobné - sůl by měla "rozmrazovat" do mínus... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 16.12.2010
Předpokládám, že používáte střeva šlemovaná. Klobásy udím poměrně často. Po vyhřátí udírny a následném oschnutí klobás udržuji teplotu mezi 60 - 70 stupni C a takto udím 6 - 8 hodin - dle potřeby. Váš problém by mohla být teplota až k 90... celý příspěvek >
Gumové holinky, 13.10.2010
Životnost a záruka jsou dva naprosto odlišné pojmy. Např. igelitová taška má záruku 2 roky jako každý jiný výrobek, no a životnost? Někdy ani několik minut.  Tím je myšleno, že ne každý výrobek musí vydržet po dobu záruky a pokud je používáním... celý příspěvek >
Stavba udírny s grilem svépomocí, 24.9.2010
Trubku kouřovodu mám osinkocementovou, není to asi to pravé, byla však i v předchozí udírně, kterou stavěl můj otec a sloužila tam snad 20 let. Byla vevnitř hladká a neporušená, zatažená kouřem, proto jsem ji použil i pro stavbu této udírny. Nemyslím... celý příspěvek >
Stavba udírny s grilem svépomocí, 21.9.2010
Omlouvám se že to trvá déle, pokusím se dnes udírnu nafotit, jestli se dostanu na zahradu. Betonová roura by vadit neměla. Nejsem odborník na materiál, ale z fotky mi ty roury připadají jako glazovaná kamenina a zde bych si nebyl jistý, zda... celý příspěvek >
Stavba udírny s grilem svépomocí, 16.9.2010
Já mám rouru protaženou do úrovně základní desky a nad tímto otvorem mám zavěšený plech částečně tvarovaný do středu jedné stěny plechu, který mi slouži jako lapač jisker a zároveň na odvod zkápnutého tuku do nádoby.  Kouř obtéká tento plech po... celý příspěvek >
Stavba udírny na jedno použití, 30.7.2010
Klobásy narážím večer a přes noc skladuji v lednici také přikryté potravinářskou fólií. Doba uzení záleží na teplotě kouře - pokud bude uzeno teplým kouřem okolo 70 stupňů je 8 hodin + - dostačující.  To poznáte ochutnáním nejlépe vychladlého... celý příspěvek >
A až Z o uzení, 13.7.2010
Špek udím při teplotě 60 - max. 70 stupňů, raději méně aby moc nekapal. Délka uzení záleží jak jej chcete mít měkký - je to třeba vyzkoušet. Uzení špeku má tuto chybu - pokud jej vyudíte dobře, již nebudete chtít používat špek kupovaný.
V létě se neudí?, 30.6.2010
V létě poměrně často vyrábím klobásky. Maso se nenakládá dlouho a nebývá problém s uskladněním.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika