Příspěvky uživatele - 78.222

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zabránit zelenání betonové terasy?, 8.8.2010
Já bych zkusil zazelenalé místo posypat obyčejnou solí, ale jenom trochu pocukrovat, stačí opravdu jen trochu.Pokud to nepomůže, pokud to umístění místa dovolí, zcela jistě pomůže letlampa nebo jiný zdroj tepla, co by zlikvidoval řasy.Láďa.
Jaký strom na zahradu /platan - liliodendron - ambroň/, 26.6.2010
Já bych tam zasadil již zmíněný platan, roste ze všech uvedených rostlin nejrychleji.Půdu písčitou až jílovitou neznám, píščitá půda je lehká, jílovitá těžká, je to jako specifikovat konkrétní písmenko A-Z. Než ovšem ze stromu vyroste strom schopný... celý příspěvek >
Aky to je strom na foto?, 23.6.2010
Já se domnívám, že strom na fotce je cedr, možná by to mohl být i převyslý modřín naroubovaný na kmínku, ale přomlouvám se za cedr, pořizovací náklady pouze na koupi v zahradnictví v takovéto velikosti je kolem 20 000 + náklady za dopravu a výsadbu... celý příspěvek >
Zkrácení tújí, 22.6.2010
Jakýkoli řez s víjímkou řezu při výsadbě (ale i tam se to doporučuje na jaře) je na podzim absolutně nevhodný, tůjky doporučuji seříznout na jaře.Seříznutí je otázka technické vybavenosti, slabé větne se mohou ostříhat nůžkami, větší pilkou, možností... celý příspěvek >
Úprava svahu a opěrné zdi, 18.6.2010
My jsme seve škole v sadovnictví učlili, že do výšky 1 m se to nemusí počítat, samozřejmostí je kvalitní beton, ne žádná kašička, precizní stavba a minimální tloušťka 25-30 cm.Já bych radší do konstrukce zadělal několik ocelových prutů.Celé dílo by... celý příspěvek >
Nepropustný živý plot v CHKO, 18.6.2010
Já bych udělal živý plot z klasického planého hlohu - Crataecus monogyna-hloh jednosemenný (doufám, že jsem to napsal správně),možná zezačátku bude pomalu růst, ale pak se rozjede.Hloh má trny, tudíš pokud se Vám podaří vytvarovat husté zavětvení až... celý příspěvek >
Táhne ořešák vodu?, 17.6.2010
Pro Jura K. Ořez větví je opravdu začátek konce, prvních pár let se vám bude zdát, že se nic neděje, že si s tím strom poradil, ale pak začnou padat ze stromu větve při větru, později i nejen během větru.Ořešák má mizernou hojivou reakci a podle... celý příspěvek >
Nevíte název?, 15.6.2010
Podle mne je to Lotus berthelotii, česky štírovník.Láďa.
Křovinořez Hecht Kendo - po cca 15 min chcípne a nejde nastartovat, 14.6.2010
Jen mi přijde divné, že když to bylo nové, půl roku to běhalo celkem dobře a nechcípalo to, bez problémů na celou nádržku.Připadá mi, že pokud je tam to těsnění, tak je buď poškozené nebo se rozsypalo... U Partnera to chcíplo akorát, když jsem přidal... celý příspěvek >
Křovinořez Hecht Kendo - po cca 15 min chcípne a nejde nastartovat, 14.6.2010
Připojím se též k diskusi.Asi před rokem jsme si koupili křovinořez Hecht, protože náš stařičký Partner (motorová kosa) nešel do otáček a protože se neustále nabalovala tráva na strunu a sekací hlavu či jak se tomu říká.Když jsem s ním poprvé začal... celý příspěvek >
Ošetření vylomené větve, 14.6.2010
Doporučuji již zmíněné zatření stromovým balsámem, začištění okrajů ran a pokud to půjde, odstranit všechny třísky a roztřepené dřevo z rány.Hlavně ránu nezadělávat silikonem, montážní pěnou či podobným materiálem, rána musí dýchat.Pokud to půjde,... celý příspěvek >
Proč uschnul převislý modřín?, 10.6.2010
Jak tam modřín byl dlouho??Pokud tam je již nějakou dobu, napadá mne akorát porušení dřevní nebo lýkové části v kmenu, takže by voda nemohla proudit z kořenů do koruny a naopak.Nebo ještě mne napadá poranění kořenů takovým způsobem, že nebyly schopny... celý příspěvek >
Přírodní lednice - jáma, 10.6.2010
Na chatě táta vždycky chladí pivo mezi kohouty v uzávěru vody, je to jáma asi 1x1 m, vyzděná a poklop jsou ocelové dvířka.Umístěno na severní straně za chatou pod smrky v lese.Vždy pěkně vychlazené...
Ohrev vody v bazene, 10.6.2010
Máme ten samý bazen, jako je na obrázku.Když se nekoupeme, je bazen přikrytý normální průhlednou bezbarbou folií, plachtou či jak se tomu dá říct, která se dá koupit za pár korun v obchodech, ale pozor na sundavání plachty z bazénu, docela snadno se... celý příspěvek >
Cílené poškození stromů nebo těžba pryskyřice?, 9.6.2010
Ta cyklostezka tam bude již určitě nějaké to desetiletí.Před deseti lety si pamatuji, jak jsem tamtudy jezdil na kole a to již byl asfaltový povrch docela rozrušený, teď je celý nově udělaný.Jestli to tam lesáci zapomněli, tak to je jejich velká... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika