Příspěvky uživatele - 244.4

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký štěpkovač?, 22.3.2011
Na štěpkovač od značky Flymo jsem se dívala ještě před tím, než jsem začala číst vůbec nějaké recenze. A docela se mi líbil. Ale mám ještě jeden dotaz... jak je to pak s údržbou např toho válce nebo nože? Určitě se to časem otupí nebo zničí. Možná,... celý příspěvek >
Jaký štěpkovač?, 21.3.2011
Dobrý den, mám dotaz ohledně výběru štěpkovače. Přečetla jsem si tady hodně názorů, ale nějak jsem se pro žádný nerozhodla. Máme dost velkou zahradu a tedy hodně větví a štěpkami můžeme zatápět, popřípadě je použít jako mulčovací kůru. Větve určitě... celý příspěvek >
Rezistentné odrody - vrúble, 15.2.2011
Jen mě dráždí tvrzení, že kupovat rouby za 30kč je neetické Taky to nějak nechápu - přece školkař, který nemá matečnici, kupuje očka ze stejného zdroje, pouze je má za menší peníz, protože odebírá ve velkém. U novinek za každý vyrobený stromek... celý příspěvek >
Jak a z čeho udělat bonsaje, 17.12.2010
Velmi dobrý zdroj kandidátů na bosai je obora, kde je zvýšená koncentrace vysoké zvěře. Před lety jsem takto přišel k několika habrům, tvarovat se dá ale i jasan nebo hloh (tedy vlastně plevele), dobře vypadají i jehličnany, které nemusíte nikde... celý příspěvek >
Vzrůstnost odrůd na podnoži MM106, 8.12.2010
K původnímu dotazu - opravdu byly odrůdy dodatečně očkovány, nebo je to jenom překlep? Melodie roste poměrně slabě (i na bujných podnožích) a k přeroubování bych ji asi nikomu moc nedoporučil - kvůli slabému růstu i dost blbě zavaluje (větve... celý příspěvek >
Hnojit na jaro nebo na podzim, 11.11.2010
Já bych z moderních (a zahraničních) hnojiv zase tolik na zadek nepadal a s použitím superfosfátu či NPK  nemám problém. Ono je to spíše o chytrém marketingu a bohužel, o neznalosti chemie - její základní zákony však nelze přečůrat... ... celý příspěvek >
Měření hladiny alkoholu ve sladkém alkoholu, 11.11.2010
tady se těžko radí - ty tlamolepy mají díky cukru jinou hustotu, nežli destiláty, takže lihoměr bude ukazovat nesmysly.  Zcela profesionální stanovení se provádí tak, že se likér (malý vzorek)   předestiluje a pracuje se dále s... celý příspěvek >
Nemocná jablka?, 8.10.2010
Předpokládám, že to vypadá nějak podobně jako toto. Řekl bych, že se jedná o kaménkovitost. Může být způsobena deficitem bóru - doporučuji lehce (bor je stopový prvek) přihnojovat boraxem, pokud na jaře stříkáte, není od věci tak k druhému... celý příspěvek >
Malá jablka, 5.10.2010
Ty Jonathany u mně taky budou zachraňovat situaci, u nich je stav víceméně v normálu a navíc loni pauzírovaly. Jadernička (přes 60 roků bude mít taky) má drobné plody, normálu se blíží Golden (ten letos překvapil svou odolností) a vizuálně nejlepší... celý příspěvek >
Malá jablka, 5.10.2010
Řekl bych, že se na tom podepsal mimořádně blbý rok a drobná jablka jsou problém i většiny mých jabloní. Asi bych z tohoto roku nedělal žádné velké závěry -ale hlava mi to taky nebere, mám stromky, na kterých byla třeba 4 jablka, vláhy bylo víc než... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 10.9.2010
Tak za prvé, strupovitost se týká výhradně jen plodů. Listí a kmeny napadají jiné houbovité choroby, strupovitost ne. To snad nemyslíte vážně. Houba napadá i listí a přežívá v něm, proto je taky doporučeno v předjaří důkladně shrabat a listí... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 6.9.2010
Goldeny budu likvidovat poněvadž téměř nerodily, rostly hlavně do zeleného To je divné - u Goldenů jsem oceňoval každoroční a bohatou násadu plodů.
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 6.9.2010
Teď nevím, jestli hodnotíte jenom letošek nebo celých 5 let. Jsou odrůdy, které bez minimálního chem. ošetření nelze pěstovat - do tého kategorie, bohužel, bude brzy patřit i řada rezistentů. Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že např. Golden (bez... celý příspěvek >
Vysíření sklepa, 6.9.2010
Na vysíření malého sklípku (cca 3x2 metry, 1.8m výška) dávám tak 2-3 knoty (ony jsou to spíš pásky), uprostřed zlomit a do plechovky, chytá to snadno.Sklep je radno opustit rychle, ale neznamená to, že pokud to nestihnete do 15 sec,  bídně... celý příspěvek >
Modrý prach, 31.8.2010
Kvanta hrubozrnného silikagelu používají (léta) laboratoře,   já bych začal u regisnálního zástupce fy Merck. Je to německá firma, takže zákazy EU budou samozřejmě respektovat, na druhé straně by neměl být až tak velký problém někde sehnat... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika