Příspěvky uživatele - 44.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
"Forkertovo nikolování", 6.3.2014
Plátek se při nikolování vkládá pod očko, aby se zajistil lepší srůst u podnože a štěpované ušlechtilé odrůdy, které mají vzájemně horší afinitu. Plátek (mezivložka) by měl být z odrůdy, která má dobrou afinitu jak s podnoží, tak i se... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 4.3.2014
Já jsem loni vysazoval přibližně dvacítku keřů, skoro u všech mám kmínky zapěstované. Protože listy z keřů opadaly až koncem listopadu a i zima byla netypicky mírná, tak to u mne zatím vypadá optimisticky, dřevo i pupeny se zdají... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 4.3.2014
Předchozí rada zní: po výsadbě letos nestřihat nic, vše zelené nechat volně růst, ale příští rok vše odřezat a začít odspodu nanovo zapěstovávat budoucí kmínek. Jistě, je to tak možné. Já osobně bych ale rozlišoval, jak je sazenice vitální a jak... celý příspěvek >
Roubování, 3.3.2014
Pupen tam je, možná Vás zmátla ta jamka - sedlo po odpadnutém listovém řapíku...?
Množení vinné révy, 3.3.2014
Já ten zelený výhon také nezastřihuji. Ale když jej zastřihnete, mělo by to začít růst normálně z horního očka s odstupem cca jednoho týdne. Těm, kterým se při přesazování sazenice do květináče ulamují kořínky, bych poradil, aby substrát, který... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 28.2.2014
Klidně je zasaďte hned. Když bude substrát mokrý, žádné riziko pro sazenici nehrozí a kořínky rychle porostou dál. Mladé kořínky jsou křehké, takže pokud jsou delší (nad cca 5 cm), při manipulaci v rámci přesazování sazenice se snadno... celý příspěvek >
Vychovny rez, 27.2.2014
Pan Rostislav, který to takto osřihal, chtěl na stromku založit kotlovou korunu. Při tomto tvaru musí vše vnitřní pryč. Plodného dřeva tam pro letošní rok zůstalo ažaž.
Vychovny rez, 27.2.2014
A proč by to mělo platit jen pro čerstvě zasazený stromek?
Doporučene vedeni, 27.2.2014
U klasických stolních odrůd preferujeme velké hrozny s velkými bobulemi, proto je vhodnější řezat na delší plodné dřevo. Velká květensví se vyvíjejí až na vzdálenějších očkách réví, což jsou očka, jejichž internodia již mají standardní,... celý příspěvek >
Jak upravit korunu meruňky Bergeron?, 27.2.2014
U meruňky není problém zapěstovat dutou korunu, ale je problém korunu v tomto tvaru udržet i v následujícíh fázích vývoje stromu, zvláště pro nezkušeného. Tím, že vystřihneme středový výhon jsme budoucí kotlovité koruně ještě vzdáleni na hony.... celý příspěvek >
Jak upravit korunu meruňky Bergeron?, 27.2.2014
Možné je úplně všecko, jen jestli je to vhodné. (... s přihlédnutím k tomu, že pán je začátečník).
Jak upravit korunu meruňky Bergeron?, 27.2.2014
Kotlovitou u meruňky?
Chraňte včely, 26.2.2014
V daném případě bývám trpělivý a čekám na řádné dokončení rozpustného procesu. Není proč spěchat, protože když se stará zásoba ztenčuje, nová várka se už připravuje.
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 26.2.2014
Jedině přes dráty přehodit nějakou fólii, či textilii, vytvořit stan a ve stanu něčím lehce přitápět (např. elektrické topidlo). Ale to se nedá provozovat ve velkém. Jinak balení samotných zelených výhonků nemá valný smysl, stan je rozhodně... celý příspěvek >
Chraňte včely, 26.2.2014
Jó pane, u mně normálně tak za 10, pro mě je obyčejná rýma doslova smrtelná nemoc!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika