Příspěvky uživatele - 237.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaká rajčata do skleníku?, 24.2.2010
Několik rajčat dávám do skleníku pravidelně každý rok. jsou jistě alespoň o měsíc ranější než venku / u nás 500m n.m./, vydrží plodit zase o měsíc i více déle než venku. Venku je zničí plíseň. Ve skleníku jsem 15 let ničím nestříkala proti plísni a... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 21.2.2010
Stonek Sprintera je opravdu o něco delší a pohodlnější na roubování, mně loni srostlo oboje. Spíš by mě zajímaly pěstitelské rozdíly, anebo chu´tové. Někdo mi říkal, že v plodech roubovaných okurek cítí dýni. My ji doma necítíme. Možná někdo,... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 20.2.2010
Za týden se chystám vysévat první dávku okurek hadovek na roubování. Mám dobré zkušenosti od loňska s odrůdami Emilie F1 /středně dlouhá/, Vista F1 /velmi dlouhá až 50 cm okurky/ dále Tribute F1 dlouhá a dle přátel velmi chutná odrůda.  Budu... celý příspěvek >
Odrůdy paprik, 20.2.2010
Loni koupená Andromeda mi vzešla 2 semínka ze 20, letos zakoupený Josef F1 5 semínek ze 20, týden nato zasetá Jiřka F1 vzchází lépe. Vysévám každý rok stejně do kupovaného substrátu pro množení a výsev, letos jsem načala nový pytel /jiná... celý příspěvek >
Odrůdy paprik, 19.2.2010
Letos mi papriky na okně nejak špatně vzchází. Jaké máte zkušenosti?  Jiřina
Odrůdy paprik, 18.2.2010
S paprikami Meika a Bajka mám též negativní zkušenosti i ve skleníku /500m n.m./, na jedné paprice mi narostly jen jeden až dva plody, žádný zázrak. Pro moji potřebu mám mnoho dalších vhodnějších odrůd jak od paní Teclové F1 hybridy, nebo je několik... celý příspěvek >
Jaká rajčata do skleníku?, 15.2.2010
Je důležité, jak máte vysoký skleník. Tyčková rajčata můžete pěstovat do výšky klidně i tří metrů. Podstatně zvýšíte výnos z jednotky plochy. Není nutno vyštipovat na jeden výhon, výhonů může být i více, ale musí to být řízené, bez vyštipování... celý příspěvek >
Roubování rajčat, 9.2.2010
K odolnosti roubovaných okurek: Roubováním na tykev se zlepší zásobení vodou a živinami, protože má tykev lepší kořenový systém než přešlechtěná okurka hadovka. Odolnost k listovým chorobám ev. škůdcům se nezmění. Okurka plíseň či svilušku stejně... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 7.2.2010
Děkuji za opravu odborných termínů, nejsem zahradnický profesionál a příspěvek jsem psala bez použití odborné literatury. Prováděla jsem samozřejmě jazýčkovou kopulaci. Nedovedu si představit roubovat až za čtvrtým listem, zatím jsem o tom neslyšela,... celý příspěvek >
Kdy zasit papriku, rajce, okurky, 7.2.2010
V pátek cestou z práce jsem si chtěla udělat radost, stavila jsem se ve specializované prodejně semen. Nakoupila jsem papriky a okurky. Včera jsem vysela papriky za okno a to odrůdy Josef F1, Jiřka F1, Kirke F1, Amdromeda F1, Kaliope F1, Gabriela F1.... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 7.2.2010
Pane Honzele, dle Vašeho nákresu jde o spávně provedené přikájení. Přemýšlím, kde jste mohl udělat chybu. Úvazek alobalem je doporučován v literatuře na webu. Vázala jsem mikrotenovou páskou, kterou jsem postupně odstraňovala, ale v tom nevidím... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 6.2.2010
Ještě k předchozímu. Jakou jste použil techniku roubování. Já před lety to zkoušela, použila jsem způsob do rozštěpu, nerostlo mi nic, pak jsem léta roubované okurky kupovala, až loni jsem po radách Loskutáka použila techniku přikájení, kdy se... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 6.2.2010
Hledala jsem po bytě lońský kalendář, abych zjistila datum roubování a domnívám se, že to bylo 23.3.2009 podle toho, co jsem v té době dělala. Nezapisuju si totiž časy výsevů a výsadby, myslím si, že si to budu pamatovat a za rok si nepamatuju nic.... celý příspěvek >
Kdy roubovat okurky do foliovníku, 5.2.2010
Loni jsem poprvé roubovala okurky a melouny, z dvaceti rostlin mi 19 rostlo. Melounů bylo 5. První várku okurek jsem vysévala 1.3. a druhou 1.4. spolu s melouny. Dřívější výsev nemá smysl. Tykev Sprinter roste velmi rychle, stonky jsou silné, dala... celý příspěvek >
Kdy zasit papriku, rajce, okurky, 4.2.2010
Tam, kde nakupuji, stojí 15 semen rajčete Stupické polní rané 6 Kč a 0,5 g semínek nehybridních paprik 12 Kč. Z nehybridních paprik mám dobrou zkušenost s Folikou /červená/ a Vlastou / oranžová.   Jiřina
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika