Příspěvky uživatele - 35.178

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dotaz na řízkování rododendronu, 22.3.2009
Dobrý den, chci si nařízkovat rododendrony kdy se mohou řízkovat jak daleko od sebe a nejvhodněji do které nádoby jeslti samostatně řízky či ve skupenství ve větší nádobě a kdy zpozoruji první vysledky zdárného zakořenění? Děkuji za rychlou odpověď
zástěna proti větru, 20.3.2009
Dobrý den, prosím Vás všechny zkušené. mám za domem pozemek v délce cca 50 metrů, je to severní strana od pastviny a hrozně z této strany fouká.Potřebovala bych nějaké stromy které by byly schopné vytvořit zástěnu do výšky alespoń... celý příspěvek >
Nevíte co je tohle za květinu, 11.1.2009
Doporučuji NEHNOJIT... Hnojivem se dodává (i) dusík, který nejne podporuje růst, ale i vybarvuje listy do zelena. Já jsem nehnojil od přesazení, snad dest let. Žije jen z vody a listy má už žlutobílé
Neznámá pokojovka, 11.1.2009
tak i já souhlasím s meduňkou - mellissa officinalis. Je to zahradní rostlina, na plné slunce (aspoň té mé se tam daří). Doporučuji tazatelce podívat se na internet a porovnat tam uveřejněné fotografie... Pepina k rejpálkovi: citrusy pěstuji asi... celý příspěvek >
cykas, 16.12.2008
Mám cykas asi 1 rok a listy mi začaly od středu žloutnout.Nevím co s tím. Děkuji
Mučenka (Passiflora coerulea), 30.8.2008
Pokud jste je nenechala zakořenit (ve vodě, nebo pomocí stimulátoruv zemině pod folií /jednodušší je voda/) tak rostlina odchází... Zkuste si utrhnout květinu na zahrádce a píchnout do květináče! Doporučuji -  vytáhnout ze zeminy, seříznout pod... celý příspěvek >
Mučenka (Passiflora coerulea), 13.8.2008
mučenky (a jiné tropickérostliny) pěstuji více než dvacet let. Mučenky množím řízkováním - uříznu (vylomím) těsně pod očkem, nechám délku asi tři očka (nebo vrcholový řízek jen s jedním očkem) a dám do skleničky do vody. Až se udělá zával a vyrazí... celý příspěvek >
Granátové jablko, 4.8.2008
Vše, co napsal kolega 2.8. je pravda - jen doplním: pokud mají rostliny před uhynutím, pokusí se zachránit aspoň "svůj rod" zaplozením. Něco podobného dělala p. Rozinkovová na VŠ v Praze, kdy měla semenáče citrusů ve vodorovné poloze a... celý příspěvek >
Dá se to jíst?, 26.7.2008
Ano, tato odrůda (F. carica) tvoří plody partenokarpicky (doufám, že jsem to napsal správně) to znamená že nepotřebuje k opilení vosičku... Pepina
Fíkovník Smokvoň, 6.7.2008
mám fíkovník venku deset let v nadmořské výšce asi 380 metrů, posledních několik let ho ani nezakrývám - nedostatek času i lenost... Mám dvě rostliny, stejně staré, jedna venku a druhá v květináči: venkovní i po stálém prořezávání je 1,5 m vysoký a... celý příspěvek >
Bananovnik, 6.7.2008
Seřezával jsem ho tímto způsobem: nejstarší listy jsem nekompromisně utrhl až u země, další už jse seřezával po obvodě vždy o pár centimetrů výš, takže vznikl kuželovitý kmínek. Nelekejte se velkého množství vody vytékající z řezných ran Pepina
mandarinka - roubování, 6.7.2008
Rouby Vám dá (většinou) každý pěstitel, jinak semenáče nejsou plané, ale mohou zaplodit třeba až za padesát let!! Někdy pomůže i jedna jediná naroubovaná větvička a zaplodí celý strom.  Stromy z obchodních domů jsou ze skleníků, takže aby... celý příspěvek >
Citroník, 6.7.2008
Najděte se pěstitele přes Zahrádkářský svaz. Kdysi existovaly Citrusářské organizace a většinou se již rozpadly, ale na Svazu by mohli mít nějaké adresy. Jsou i webové stránky pěstitelů. Pro citrusy všeobecně kyselou půdu (pH 5,5 -6,5), pro citroník... celý příspěvek >
Kříženec kiwi s rajčetem, 29.6.2008
Ano, asi jako třešeň a jabloň - oboje má ň...Jinak ani náhodou, to spíše se Vám podaří (ale nepřežije zimu) naroubovat citrus na jabloň. Oboje jsou totiž routovité, tedy velmi velmi vzdáleně příbuzní
oleandr - množení, 13.3.2008
Puklice na Oleandru jsou velice často má dobrou radu a to naředit psí šampon na blechy  s vodou a postříkat je to učiné.Případné zkušenosti mužete posílat:Paja.kokina@seznam.cz
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika