Zimolez nekvete



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?) 
23.5.2010 18:19, zobrazeno: 8146x

Mám třetím rokem popínavý zimolez "Lonicera periclymenum "Serotina", jihovýchodní stanoviště, chráněné před větrem. Popíná kamennou zeď, na které je opěrný dřevěný rošt. Rozrostl se krásně, ale zatím ani památky po květu.

Poradí prosím někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 23.5.2010 21:25

Na pnoucí zimolezy je ještě čas, Tříletý už by měl květy ukázat, počkejte.Je možné přihnojit rotlinu hnojivem typu květ a plod, tedy s větším podílem fosforu a draslíku a méně dusíku. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.229 (?), 5.6.2010 8:23
Já jsem si zrovna dneska koupil zimolez a má již připraveno na kvetení.Výšku má tak cca 1 m. Zjistil jsem u něj, že kvetou pouze mladé výhony a že se dopručuje jej na jaře okolo března ostříhat, ale né do starého dřeva. On stejně roste jak blázen, hnojivo ho ještě více podpoří a na mladých výhonech se objeví spousta kěvtů.A když se péče o něj správně načasuje, tak může z něj být nádherná plně kvetoucí rostlina, opačně z něj může být jen oháňka, jelikož ze své přirozenosti zespodu opadává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 5.6.2010 13:06

Prohlédněte konce větviček, tam se tvoří květenství a bývají silně napadány mšicemi. Pokud ano, použijte Mospilan, nebo jiný prostředek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 16.6.2010 9:23

Tak tu máme polovinu června. Náš milý zimolez roste krásně (má tak dva metry na výšku a tři metry na šířku), šlahouny se táhnou i po zemi podél zdi, na které roste, a samostatně vypouštějí kořínky. Je zelený (nevyholuje), má spousty nových výhonů. Mšice ani jiné viditelné škůdce nemá.

Po květech ale pořád ani památky. Nikdo se s podobným případem nesetkal ? Nikdo mi prosím nemůže poradit ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 16.6.2010 10:12

Tak jsem obešla všechny zimolezy. Ten opuštěný v rohu se plazí a silně přikořeňuje a má dohromady 3 květenství na 4m šířky. Zato nádherné listy,  zřejmě dost dusíku. Zkuste ho omezit v přikořeňování, výhony vyvažte nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika