Vždyzelená popínavka



Stránky: 1,  2   
host 
9.5.2005 15:17, zobrazeno: 35221x
Existuje nějaká popínavka, která není opadavá a stačil by jí obyčejný plot z pletiva? Děkuji. VG
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 11.5.2005 10:50
Je to klasický břečťan, ten se při troše snahy pne po čemkoli. Existují i panašované (strakaté) odrůdy, ty však chtějí víc slunce, jinak zezelenají. Výbornou zkušenost mám se zimolezem "Henryi", ten navíc krásně kvete a voní, má červené kuličky. Podotýkám obě rostliny jsou jedovaté!
Ještě mě napadá brslen (Euonymus fortunei ?), ten se dá také popínat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Albe - (5), 11.7.2005 10:30
Také jsem si vybrala pro pokrytí plotu tento zimolez. Líbí se mi, že je neopadavý. Potřebuji pokrýt jen asi 6m drátěného plotu. Můžete mi někdo poradit vzdálenost jednotlivých rostlin? Někde jsem se také dočetla, že někdy vymrzá. Děkuji za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 16.5.2005 16:29
Mne se hodne libi Lonicera henrii, je dosti odolna, stalezelena a rovněž moc pěkná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.81 (?), 4.8.2008 16:44

Dobrý den, Lonicery henrii mám několik kousků, zasazené je mám 2. rokem, ale letos zcela v létě opadly a mám obavu, že už neobrostou. Co by se s nimi mohlo stát, poradí někdo? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 25.5.2005 22:49
U nás je to pouze břečťan (Hedera helix) a jeho formy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.142 (?), 23.8.2006 21:35

Lonicera Henryi je česky Zimolez Henryův a měl by to být neopadavý kultivar, zasadila jsem si ho letos, tak uvidím až příští rok. Sadila jsem ho k lehké konstrukci asi 30 cm od sebe a je pravda, že roste bujně.

Lidka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 30.8.2013 10:16

Také bychom si rádi nechali popnout plot z pletiva nejlépe něčím stálezeleným. Místo je většinou v polostínu někde i stínu, takže zřejmě zvolíme Břečťan. V našem zahradnictví se nabízí: Hedera helix 'Diamond Queen', Hedera helix 'Needle Point' a Hedera hibernica, který byste doporučili, hlavně aby byl dost mrazuvzdorný? Břečťan prý roste pomalu, tak přemýšlím přisadit i nějakou "rychlejší"  popínavou rostlinu, která by mohla i kvést a na zimu opadat. Poradíte prosím, jaká by byla vhodná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 16.7.2008 12:02

dobrý den, hledám taktéž stálezelené popínavky a nalezla jsme tenhle moc krásný odkaz s přehlednou tabulkou a vysvětlivkami:

http://web.quick.cz/sam.burian/pnouci/typy.html

Zde se píše že stálezelené u nás jsou jen dvě:

Břečťany a Lonicera Henryi - Zimolez Henryův

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 22.7.2008 7:23

Dovolím si napsat zkušenost jak mi ta Lonicera H. každým rokem opadá a opadá, že by nevěděla že je zařazena v tabulce pro neopadqvé? JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika