prisavnik petiprsty vs. psi vino



Stránky: 1,  2,  3   
dafa - (48) - 10.88 (?) 
24.3.2008 22:58, zobrazeno: 74099x

Dobry den,

   cetl jsem tu nekolik mnoho prispevku kde podle meho dochazi mozna k milnemu zamenovani prisavniku petiprsteho za psi vino.

  Mam na zahrade prisavnik petiprsty i psi vino a mohu dolozit i fotem, ze prisavnik se opravdu prisava uplne stejne jako triprsty. Jediny rozdil je v listu.

Psi vino se opravdu neprisava a potrebuje oporu.

Sam nevim jestli nemam nejakou raritu, protoze se tomu divil i zahradnik co byl u nas na navsteve, ale prisavnik je snad od slova prisavat a tudiz by prisavky mel mit, takze si myslim, ze spis dochazi k zamene techto dvou rostlin.

Prisavnik mam druhym rokem u pergoly, myslel jsem (dle vsech informaci), ze bude potrebovat vyvazovat, ale vyhodil dva slahouny kolem 3m a pekne se prisal k jednomu ze sloupu a jak si to po nem splha.:-) Pocitam, ze letos se pekne zakosati.

David

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 97.194 (?), 25.3.2008 7:33

Vážený pane. Jestli mohu, tak se pokusím toto objasnit. Nemáte žádnou raritu. Jsou to poměrně běžné rostliny. Loubinec trojhrotý (Parthenosissus tricuspidata) se velmi pevně přichytává přísavnými destičkami. Tento druh má i svoje kultivary, které jsou rovněž velmi krásné. Loubinec pětilistý (Parthenocissus quinquefolia) má rovněž přísavné destičky, některé výhony však volně splývají. A tomuto loubinci se říká u nás "Psí víno". Má známý kultivar "Engelmanii", který se přichycuje ještě pevněji. Loubinec révovitý (Parthenicissus inserta) je ten, který se nepřichytává a je velmi podobný loubinci pětilistému. I tomuto se říká lidově "Psí víno".  Nic víc. Loubince jsou velmi krásné rosltiny. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.232 (?), 3.9.2008 7:18

Dobrý den, prosím Vás mohl byste mi říci, zda je přísavník jedovatý? Chci ho dát do voliéry k papouškum. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 13.5.2009 23:11

Pro savce jedovatý, pro ptáky jedlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.22 (?), 1.2.2010 11:46

mohu ho vysadit, když máme kocoura?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.92 (?), 1.2.2010 16:31

Pro kocoura bude zcela bezpečný dosud nezmíněný loubinec krátkostopečný - Ampelopsis brevipedunculata. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 1.2.2010 16:50

Pro kocoura bude bezpečná jakákoli rostlina i sebevíc jedovatá. Viděl jsem mraky jedovatých rostlin, ale ještě žádnýho kocoura, který by nějakou požil a potom by uhynul. Prostě to tak příroda zařídila. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.82 (?), 25.2.2016 9:50
V seznamu rostlin, které jsou jedovaté pro kočky je psí víno. Myslí se tím celá rostlina nebo jen plody? Mám přísavník jako pokojovku v květináči: Parthenocissus. Jsou listy jedovaté? Mám stále na mysli pro kočky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.75 (?), 20.9.2008 15:06
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi pojmy přísavník a loubinec? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 20.9.2008 16:28

Je to asi jako jírovec a kaštan, loubinec a přísavník je synonymum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika