Přísavník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Badulka - (15) - 241.113 (?) 
27.3.2008 14:07, zobrazeno: 83180x

Zdravím, po dobré radě o živém plotu Vás požádám ještě o jednu radu :)

Severní zeď, půda nic moc :(Který přísavník?

(škoda že tady není inzerce:()

zeď
zeď
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 1.4.2008 13:06

Dobrý den také jsem na severní stranu zdi vysadila přísavník trojlaločný, pne se po stodole, je dost vysoká, ale na tu zídku bych to asi zvážila sousedi mají blýzko stromy a mohlo by se to neovladatelně rozrůst, aby z toho nakonec nevznikl jeden veliký chumel zeleně, sice je obrázek malý, ale zdá se že zídka je relativně v dobrém stavu a může vám tak docela pěkně doplnit zahradu o tento prvek, já osobně bach k ní zasadila pnoucí růže při sázení bych pod ně přidala konský hnůj, také by se dali i kombinovat s plaménkem.Já osobně přísavník nedoporučuji.Záleží jen na vás.Mějte se hezky Helena na pravé straně zdi se pne přísavník pětilistý...psí víno  a ten je dosti bujný, druhý ten zelenší je trojlaločný koupila jsem ho v zahradnictví a je daleko více zvladatelný.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.73 (?), 2.4.2008 9:08

Zkoušel jste někdo množit přísavník trojlaločný? Před měsícem jsem si nastříhala větvičky, mám je ve vodě a začínají se na nich tvořit takové bílé chomáčky ale kořínky zatím žádné. Bude z toho něco? Díky D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 2.4.2008 9:33

Dobrý den, jen krátce zareaguji. Tento loubinec zahradníci množí roubováním na loubinec pětiprstý a to dokonce na nezakořeněný řízek. Nejdřív nařízkovat, potom naroubovat a potom napíchat do substrátu. Loubinec pětilistý zakoření v pohodě. Dělal jsem to tak běžně. U toho Vašeho si jistý opravdu nejsem, ale může se to podařit. I když si spíš myslím, že je to známka nějaké hniloby. Ať Vám to roste přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.4.2008 11:09

Dobrý den, já přísavník trojlaločný začínám množit už na podzim, nařezané větvičky napíchám do země a zakryji 5L sklenicí a nechám až do jara udělala jsem to předloni ty rostlinky se už úspěšně plazí po zdi a ty co jsem sázela loni tak ty už mají pod sklem pupeny tak až pominou noční mrazy sklenice odendám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mandelik - (7) - 137.247 (?), 4.10.2019 12:01

Letos si kupuji loubinec krátkostopečný. Naprosto mě uchvátil exemplář v botanické zahradě v Olomouci. Na konstrukci vytvořil elegantní porost a do dálky modře září svými exotickými plody. Je prý velmi vitální a v poslední době se používá jako alternativa k psímu vínu. Jsou i různé variety s dekorativně vykrajovanými listy, nebo odrůda s listy bíle žíhanými. Nádherný zástupce této rodiny.

Ampelopsis brevipedunculata
Ampelopsis brevipedunculata



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.84 (?), 6.7.2013 19:09

To jest Blasticela, nebo tak nějak se to jmenuje a myslim že by se z toho měli tvořit kořínky ale záleží na podmínkách a stavu vody aby nezahnívala a podobně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Badulka - (15) - 241.113 (?), 2.4.2008 20:44

Dobrý večer, děkuji za odpověď.Růže pro mě nejsou :(Mám pod okny divokou růži a nepřála bych Vám vidět roční účet za veterináře :) Zhnisané trny v kožíšku dělají divy :(Krom toho mám malé dítě a tato zahrada bude tak nějak pro něj :) Vaše stodola se mi opravdu líbí a utvrdila mě v tom že přísavníky jsou dobrá volba . "Obtěžování" sousedů nehrozí protože je tam jen chata a hlavně s nůžkama to docela umím :). Bude tam "přemostění" přes pletivo na psím kotci a pokračování na náš dům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.201 (?), 3.4.2008 9:30

Tak držím palce at máte zahrádku svých snů. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.5 (?), 10.7.2008 11:55

Dobrý den mám dotaz. Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za odpověď.   Jindra Bulín     jindrichbulin@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika