Poraďte popínavou rostlinku na plot - príme slunce



host - 165.151 (?) 
10.7.2010 13:13, zobrazeno: 5836x

Dobry den, patrám už několik dní po nějaké pokud možno stálezelené (není podmínkou, ale bylo by to nejlepší) popínavce -plazivce, pěkně vypadající - na plot a to konkrétně na kari síť-výztuž do betonu. Stačí aby měla tak 2 m do výšky... problém je, že potřebuji, aby to byla trvalka, pokud možno stálezelená a měla ráda přímě slunce - půda je tu všude jíl - při vedrech tvrdý jak beton, za deště drží vodu mazlavý... mno prostě jíl (ale teoreticky, bych si dala i tu praci a vykopala bych pod to dolik a nasypala třeba kupovanou)..zkousela jsem brectan, ale nema rad slunicko, takze se nechytil... Pokud možno, prostě něco odolného, pěkně vypadajícího... kdyby to nebylo jedovatý, taky se zlobit nebudu(ale většinou jsme našla jedovatý)...a nějak snadno sehnatelný a mnozitelný... poradi mi nekdo, prosim?... Růže ne, protože máme psa a on cokoli trdého okusuje, nebo počúráva... takže by tu dlouho nevydrzeli, jedinej keřík růží, co jsem před ním asi z 8 rostlin zachránila jsem musela oplotit... Předem dekuji za rady a typy. sin.x@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika