Poraďte mi prosím někdo ohledně wistarie



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 32.184 (?) 
4.5.2007 9:21, zobrazeno: 77956x
Vsadila jsem dve metrove rostliny ke zdi, ale nekde jsem se docetla ze vzdalenost mezi nimi by mela byt 6 metru. Ja mam zed celkem 5 metru a tedy dve wistarie. Prosim, poradte co s tim, nechat nebo ne,je to problem? Velice dekuji. Kucerova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.1 (?), 4.5.2007 11:54
Tuto plochu by mela zaplnit jedna rostlina zasadil by sem je aspontri metry od sebe aby zakryly celou plochu musi myt sylnou oporu treba zeleznou jinak strhaji i okapi jak se sylne ovynou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.184 (?), 4.5.2007 12:56
Jak to tak vypada asi jednu budu muset vyndat ven. Mate nekdo jeste nejakou radu? Kucerova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.173 (?), 4.5.2007 13:21
Já mám také dvě pohromadě a nijak to nevadí,jen dá pak mnohem víc oráce řez.Oni se tam srovnají.Důležité je,jako máte konstrukci? Po zdi šplhat neumí,je to ovíjivá liana.Chce to zabetonovat sloupy,nebo extra bytelno pergolu ze silných trámů.Napište jak to tam máte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.184 (?), 4.5.2007 14:11
To jste mne potesil a, mam tam udelanou konstrukci z drevenzch lati silnych asi tak 7 cm a privrtano do zdi. Kdyz ji budu strihat, tak by to nemel byt problem, napr.s taskami. Uz vam kvetla? Po kolika letech? Mam druh wisteria sinensis prolific.nevedela jsem jestli cinskou nebo kvetnatou. Tohle by mela byt cinska modra. Kucerova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.157 (?), 22.7.2007 21:25
Sinensis to znamená čínská. Ovíjí-li se po směru hodinových ručiček, je čínská, proti směru, pak je to japonská.Kvete paž po 5 i více letech, nejlépe na vodorovných výhonech. Přesazování nesnáší, pak špatně kvete nebo vůbec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.84 (?), 17.9.2008 9:22

Máme vistárii asi 5-6 let a už nám téměř zničila pergolu z bytelných zabetonovaných trámů. Ovinula ji tak pevně, že se zařezává do dřeva a naklání pergolu. Tak nevím, jestli obětuji pergolu nebo vistárku, obě nepřežijou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.58 (?), 8.5.2007 11:12
Zdravím "vistaristy", máme dvě rostliny. Jedna je zhruba 10 let stará a nekvetla ani jednou. Je pravda, že jsme ji přesazovali (3 roky zpátky). Jako oporu jsme použili starou švestku, kterou jsme "podřízli". Chceme k tomu postavit ještě do budoucna pergolu. Přidali jsme ještě jednu mladou rostlinu. Existuje nějaké speciální hnojivo pro vistárie? Díky za odpověď.
A. Langr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.206 (?), 8.5.2007 16:53
Asi před 14 dny jsem si koupila od zahradníka asi 1m vysokou wistarii. Z květináče jsem si ji přesadila do volné půdy k pergole. Po dvou dnech, kdy bylo v noci chladno, mi narašená rostlina zvadla. Je možné že by rostlina zmrzla? Jak mám dále postupovat? Vzpamatuje se, nebo se má pěstovat v teplejších oblastech? Jsem na Vysočině. Dekuji Molcarová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 9.5.2007 14:51
To je namrzla ale znovu obroste to zvadle uschne kdyz je od korene zdrevnatela tak z toho obroste znovu je treba zakryvat kdyz hlasi mrazi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika