Popínavky - letničky - předpěstovat?



host - 240.105 (?) 
10.4.2015 16:02, zobrazeno: 3935x

Zdravím.

Mám tu hrachory, lichořeřišnici a povíjnici. Je lepší je předpěsovat nebo je mám vyset přímo ven? A lze už teď nebo ještě počkat? Černooká Zuzana se mi nedaří ani z předpěstování, ani z výsevů ven, tu si kupuju v zahradnictví.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.4.2015 16:30

Černooká Zuzana je prý trvalka, tak jsem ji na podzim ostříhal a dal domů, teď je zase už až do stropu, takže ji za tak za 2-3 týdny zase vystrčím ven, akorát ještě nevím jestli ji ostříhám nebo nechám tak.

Povijnici jsem vždy předpěstovával, venku se jí nikdy nechtělo klíčit, aspoň ne u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 10.4.2015 19:58

U nás povínice venku klíčí, ale problém je, že slimáci jsou rychlejší než si stihnete všimnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 10.4.2015 20:41

Právě, bestie, už se zase ukazují i tady. Měla jsem povíjnici takový mix, ale letos jsem si sehnala pěknou barvu a chtěla bych se jí dočkat kvetoucí. Loni jsem předpěstovávala hrachory, ale byly to nakonec dlouhé vytáhlé chudinky, po vysazení v podstatě nerostly a obrazily znovu odspodu. Další várku jsem předpěstovala asi jenom 14 dní a ty byly silné a dobré. Ale už si nepamatuju termín a teď, jak tu konečně svítí slunko, tak mě svrbí ruce už něco do té země dat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 12.4.2015 13:32

Ano, přezimuje, bohužel jsem se to dočetla pozdě. Loni jsem měla nádherné, takové přechody mezi oranžovou a červenou, opravdu krásná. No snad se mi ji podaří letos zase sehnat. Ze šesti semen zatím klíčí jedno.

A dneska jsem se rozhodla, že tu mám dost květináčků a předsadila jsem si několik různých různých barev hrachorů, lichořeřišnici, povíjnici. Ještě projdu semena, jestli nemám něco popínavého schovaného z předchozích let. Našla jsem na netu fotku popínavky (plaménku) v závěsném květináči, tak to letos zkusím s některou, jestli se povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 22.4.2015 22:29

Předpěstovávám si hrachor. Podle návodu jsem za třetí dvojicí listů zaštípla, aby se rozkošatěl, ale vyrostl zase právě jeden stonek. Opravdu ho lze rozkošatět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika