Popínavka 19m



Stránky: 1,  2,  3   
host - 41.2 (?) 
26.1.2015 13:21, zobrazeno: 14410x

Dobrý den, toková záludnost: chtěl bych na držácích pod okapem vésti popínavku   či liánu, prostě cokoli co doroste cca 20 metrů. K patě domu však zasadit nelze (chodník, nedostatek místa, zastínění stromy). Moje zahrada na jižní straně domu (jižní štít) je ve značném převýšení viz nákres. Vůbec netuším, zda když zasadím rostlinu na vyvýšené zahradě, zda ji donutím růst dolů a vyvázáním na držáky pod okapem ji držet v mezích. Ptám se tedy zda to lze a případně jaká rostlina by něco takového dorostla. Ramblery co čtu tak nejvyší je 7m. Pak Wisterie. No ale hlavně se ptám zda to takto vysadit lze. PS: Na nákresu o tom hloubavě přemýšlím v okénku. Děkui Vám a přeji hezké dny

Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 41.2 (?), 26.1.2015 13:22

Nějak mi nejde vložit nákres surprise

Nákres
Nákres
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.16 (?), 26.1.2015 15:16

Ono tam bude problém spíš váha rostliny... Taková vistárie doroste do pořádného stromu, trubač totéž, navíc u všeho bude problém to udržet pouze pod okapem, aby to do toho okapu nelezlo...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.16 (?), 26.1.2015 15:18

Možná spíš udělat pod okap na zeď nějakou konstrukci, ty okapové háky to neudrží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.253 (?), 20.5.2015 8:18

Dobrý den, Lukáši. vaše popínavka by měla být vysazena na jižní straně domu a plazit se na opačnou stranu sever severovýchod severozápad nebo tak nejak?  Už jste se o něco pokusil?  myslím, že při velké trpělivosti by se podařilo, aby rostla dlevás, potřebujete velkolistou lianu nejlépe. Psí víno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 20.5.2015 13:44

Také Vás zdravím. Přesně - zasazeno na jižní straně - pak cca o metr dolu - tvarovat a střihat na konstrukci na sever, tedy po východním boku domu. Zatím jsem nic nevysadil. Patrně to vyhraje psí víno - loubinec. Nevím který roste rychleji trojlaločný či ten pěti. Soused na jaře přesadil wisterii, kterou jeho otec před lety zadadil a nikdy nekvetla. Na novém místě jede hezky a krásně kvete. Hned jsem hledal jak ji rozmnožit a zatím jsem našel jen hřížení, tak to zkusíme.

Lukáš zadavatel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 26.1.2015 14:13

Myslíte plazivku-jako vodopád?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 26.1.2015 15:48

Na okapové háky rostlinu věšet nebudu. Byla by na samostatné konstrukci, která bude uchycena na krokvých (doufám, že se tak jsmenujou dlohé šikmé trámy sedlové střechy "A".) Mám je od sebe cca 60 cm. Chápu, že Wisteria bude za pár let pěkný macek. Zatím jsem nenašel jinou rostlinu, která by dorostla takové délky. Může to být cokoliv, vodopád, kvetoucí liána, atd. Děkuji za reakce, pište pište pište

Zadavatel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 26.1.2015 15:58

Wistárie... macek...no já nevím, já jsem ji nikdy naživo jako macka neviděl. Viděl jsem fotky nevím odkud, kde tedy byla jako macek. My ji tedy máme asi 5 letou, a obvykle přes zimu trochu nebo víc pomrzne, což jí možná navždy bude bránit v rozletu v macka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.16 (?), 26.1.2015 17:17

"Macka" vistárii má kamarádka, cca desetiletou, stará hrušeň se pod ní ztrácí... Kdybych nevěděla že tam ta hrušeň je, tak o ní nevím - vidět pod tou vistárií není...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika