Popínavka 19m



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
26.1.2015 22:53

Pro Vás je clematis asi vhodná volba, pro zakladatele vlákna nikoliv. Nerad totiž roste vodorovně a dolů. Do vodorovna a dolů se většinou dostane tak, že naroste nahoru a pak i s oporou spadne nebo je snesen a vyvázán dole. Jenže pak výše položené chytne převahu v růstu a o spodek v rámci zmlazení neustále bude přicházet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.1.2015 16:59

Nejlehčí bude psí víno, to nemá problém růst kamkoliv (i dolů) ale je to strašný plevel. I ostatní popínavky se dají dovést do libovolného místa, část bude převisat dolů (závěs) ale část se bude invazivně snažit obsadit celou plochu střechy (břečťan) a na ní klidně vytvořit keře. Zajímavě také může vypadat i chmel a viná réva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.16 (?), 26.1.2015 17:20

Ta vinná réva mne také napadla, ale je to jen východní stěna - záleželo by i na nadmořské výšce a místních podmínkách. Měla by tu výhodu, že se dá řezem udržovat.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 26.1.2015 22:28

Zdravím.

Taky chci nechat porůst hodně metrů a vybrala jsem si na to plamének horský - Clematis montana var. rubens. V českých zahradnictvích byla běžně k dostání Mayleen nebo Marjorie, v zahraničí i jiné, třeba Superba, na tu jsem u nás nenarazila. Podle informací na netu mají dorůst do 10 metrů, na strejda Gůgl vyhodil místy celkem neuvěřitelné fotky.

Mám i křivouš kořenující, ale tomu se zatím moc nedaří, po výsadbě už druhým rokem dřepí. Narůst může i wistárie. Ale obě rostliny jsou i hodně bujné, co se zelené hmoty týká, hlavně křivouš trčí hodně do stran. Viděla jsem dospělé mnohaleté rostliny, to už chtělo řezat pilou a váha v plném olistění lámala kde co. Od plaménku si slibuju, že by mohl být lehčí a snažší na údržbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.1.2015 22:53

Pro Vás je clematis asi vhodná volba, pro zakladatele vlákna nikoliv. Nerad totiž roste vodorovně a dolů. Do vodorovna a dolů se většinou dostane tak, že naroste nahoru a pak i s oporou spadne nebo je snesen a vyvázán dole. Jenže pak výše položené chytne převahu v růstu a o spodek v rámci zmlazení neustále bude přicházet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 27.1.2015 12:26

No je pravda, že já tu rostlinu vedu od země nahoru, konstrukci mám k tomu opravdu bytelnou. Na fotkách na netu je mají vedené i vodorovně, třeba podél plotů nebo nad okny, i když pravda, opět s kořeny dole. Asi bude hrát roli, jak velký schodek dolů je to od místa zasazení do místo plánovaného vedení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 27.1.2015 12:49

Pak jsou popínavky jako psí víno a rdesno baldžuánské, kdy můžete mít truhlík se zeminou klidně na hřebeni střechy a porostou Vám celý dům odshora dolů, jen když budou mít vláhu a světlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.134 (?), 27.5.2015 18:33

Napadnul mě ještě podražec - je to liána. První "sloup" vpravo -  jeho šlahouny jsem teď všude, musím ho nějka zkrotit :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.134 (?), 27.5.2015 18:34

Až teď jsem si všimla, že jste na jižní straně, tak tam by nešel, má rád stín :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.22 (?), 16.1.2016 18:54

Mám trubač i wistarii. Obojí udržuji seřezáváním a zaštipováním, jinak by mi přerostly přes hlavu a jsou i docela agresivní.Myslím že by vám ten okap zruinovaly. Nejlepší se mi zdá psí víno, roste rychle, nedělá silné větve a vždy je můžete lehce ostříhat a na jaře zase vyrazí. Chmel je také nezmar, a pokud vykvetou šištice, tak rychle ostříhat nebo se vysemení všude.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 42.198 (?), 18.1.2016 18:34

popínavky-odborná firma je v polsku, firma clematis.Posílají i k nám.
I oni vám doporučí nejlepší popínavky=aktinidie a clematisy.
 

popínavky
popínavky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika