podražec velkolepý



Stránky: 1,  2   
host - 82.4 (?) 
29.3.2007 13:19, zobrazeno: 24801x

Dobrý den,

prosím nemůže mi někdo poradit,kde sehnat sazenice,  jak se pěstuje, kdy je vhodné sázet, jak velká rostlina vyroste z jedné sazenice, jak moc je rostlina náročná apod.

Mockrát děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.1 (?), 31.3.2007 7:29
Pestuji podrazec uz kolik let je nenarocny pret tim jsem tam mel rdesno plamenek vsechno zmrzalo az ke korenum podrazec vydrzel prirusta tametr az dva za rok potrebuje oporu dokonale se ovyne velike listy zakryji prostor kvet je ve tvaru saxofonu vytvari i semena ve valecku jako maly ci tron necha se mnozit semenem ,rizkovanim,hrizenim.          jil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.4 (?), 4.4.2007 10:46
a můžete mi ještě poradit, kde se to dá sehnat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 5.4.2007 7:40
Vcera zacli  trhy zahrady cech mozna tam u nas roste na plote v jednom starem staveni a ume na zahrade mam 2sazenice ale nemnozim dostal jsem vypestovane ze semen ty se objevy jen zridka po opyleni .Ani nevym ze se jmenuje velkolepy to byl spise Bolsevnik velkolepy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.69 (?), 16.8.2007 11:21

Váš velkolepý podržec se jmenuje velkolistý . Najdete ho na adrese: http://www.garten.cz/a/cz/32-aristolochia-durior-hill-8211-podrazec-velkolisty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.4 (?), 18.11.2007 13:26
Já ho koupil u Stárkla v Čáslavi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 21.11.2007 13:14
Letos se mi po dlouhé době vytvořil jeden semeník tak jej vyseju jestli bude klíčit ty mé rostliny jsem získal také výsevem mám je již asi 10 nebo 15 let kvetou každý rok ale semena byli jen letos.Tato popínavka je otužilá vydrží i horší stanovyště a nevymrzá roste mi v mrazové kotlině jen někdy skrátím konce jednoletých výhonů a usměrnim růst aby se nepnul po plotě k sousedům listy dělají pěknou clonu kvůli pohledům s okolí. Když opadnou listy snadno se uklidí jsou veliké a neni jich tolik.

bto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.16 (?), 6.8.2009 17:25

Dobrý den,

byla jsem letos na prodejní výstavě Flóra ve Věžkách u Kroměříže. Koná se od 1. - 9.srpna. Koupila jsem si zde rostlinku podražce. Mám trochu strach z mohutnosti. Na jaře jsme zrušili vistárii, jejíž kořeny prorostli i betonem a doposud vyráží z trávníku nové rostliny. Doufám, že podražec není podobný. Do jaké výšky vám vyrústá?  Jaké má roční přírůstky? Děkuji za odpověď. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 40.111 (?), 6.8.2009 22:21

Paní Jano, viděla jsem podražec v Biskupské zahrádce v Praze vzrostlý do 4.patra, dál jsem nedohlédla pro množství listů velkých jak talíře nedohlédla. Možná rostl ještě výše. Liány byly dole u země silné jak mužská paže. Přesto jsem si ho koupila a zasadila jsem ho k patě velkého odumírajícího šeříku. Během tří let ho doumořil a omotal ho všude do poslední větvičky. Protože pak už neměl kam dál, liány začaly viset dolů a po visících zase šplhaly nahoru. Kostra šeříku zatím drží a z podražce mám velmi impozantní solitéru. Umístění podražce je třeba zvolit velmi uvážlivě. Kdybych měla odhadnout roční přírůstek, tipla bych to na minimálně tři metry. Dáte-li ho na místo, které máte uvážlivě vybrané, určitě splní Vaše představy docela brzy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.171 (?), 14.2.2011 18:05

Pěstuji podražec na Šumavě, kde je u zdi v polostínu. Je zde již třetím rokem, musí mít oporu, použila jsem upravenou větev stromu, která je podražcem omotána. Protože je již ve výši zdi tj. asi 2metry, pravidelně stříhám výhony, které by přepadávaly. Uvažuji o přesazení k pergole, kde by měl asi větší rozlet, ale obávám se, zda by přemístění přežil. Jinak jeho listy jsou nádherně velké a zelené, je opravdu krásný. Má někdo zkušenosti s přesazením nebo zda lze množit podražec odkopkem?

 

Dáša

podražec
podražec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika