Pnoucí hortenzie - barva



host - 210.193 (?) 
25.4.2010 12:56, zobrazeno: 22404x

mám nazahradě u starého stromu bílou pnoucí hortenzii. Tento týden jsem viděla v OBI pnoucí hortenzie v modré, růžové a červené barvě.  Když jsem se dívala na internet, tak jsem nenašla zmínku o tom, že by pnoucí horenzie byla v jiné než bílé barvě. V zahradnictví mi prodávající řekl, že hortenzii si můžu zabarvit speciálním hnojivem na různé jiné barvy, doporučil mi hnojivo, které jsem si koupila za 75 kč, které má zbarvit hortenzie - jakékoliv na modrou barvu, prý dostane i hnojivo s růžovou barvou. Když jsem si však přečetla doma návod, je tam uvedeno, že můžu zabarvit na modrou barvu jen modrou a růžovou hortenzii, bílou nikoliv. Prosím může mi někdo napsat, jestli má nebo viděl někde na zahradě pnoucí hortenzii jinou než bílou, případně zda má vlastní zkušenost s barevným znojivem? děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 25.4.2010 23:48

Pokud vím, tak pnoucí hortenzie je jen bílá a nikdy se nebarví. Barví se jen hortenzie velkolistá - bílé květy obarvit nelze, růžové /modré jsou barevné podle půdní reakce. Třetí ze známých hortenzií, hortenzie latnatá (bílá nebo bílorůžová)se také nebarví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 26.4.2010 9:29

Dobrý den, hortenzii znám a mám popínavou pouze bílou. Jak je zmíněno v předešlém příspěvku, jen ty velkolisté jsou barevné. A z mojí zkušenosti vím, že se dají pouze vyjasňovat barvy, tzn. u modré - modrá, u růžové - růžová... Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 26.4.2010 12:04

U popínavé hortenzie jsem se setkal také jen s bílou barvou květu (možná i světle růžovou - ale to si nejsem jist).

Objevila se u nás však již panašovaná odrůda s bílými či žlutými okraji listů (jméno odrůdy jsem si nezapamatoval).

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 26.4.2010 15:46

Hortenzii pnoucí znám z Průhonického parku. Najdete ji tam nad pamětní deskou zakladatele Sylvy Taroucy. Kvete malými ne příliš zajímavými kvítky bíle a je hrozně moc vzrůstná. Ale přirůstá pomalu. Je docela možné, že se vyskytují i jinak rostoucí a kvetoucí kultivary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 26.4.2010 21:55

Panašovaná odrůda H.petiolaris je "Miranda".

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 27.4.2010 12:10

Díky new dawn za upřesnění panašované popínavé hortenzie.

Ještě jsem si vzpomněl na klanostěnku hortenziovitou - Schizophragma hydrangeoides. Ta je popínavé hortenzii blízce příbuzná a velmi podobná (jemnější). Základní druh kvete bíle jako hortenzie popínavá ale opět existuje i růžově kvetoucí odrůda (její název však opět neznám).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 26.4.2010 21:47

Pro paní Marcelu : u nás u domu byla velkolistá růžová - po jednostranné kyselé zálivce (dotyčný použil ředěný ocet) měla z jedné strany květy modré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 27.4.2010 12:29

Dobrý den, díky za informaci. Tak já nejsem zase takový znalec, ale je to asi kyselostí půdy nebo ne? Hortenzie mám hrozně ráda, ale bohužel v jejich pěstování zase tak úspěšná nejsem. Takže když je má někdo krásné, jen tiše obdivuji. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.210 (?), 29.4.2010 19:01
děkuji za všechny vaše reakce, také děkuji za fotografii, ta panašová hortenzie vypadá hezky, také vyzkouším zálivku octem. Já jsem si koupila to modré hnojivo a hortenzie jsem už zalévala modrou zálivkou, takže uvidím co to v létě udělá s květy. Až budu mít vlastní zkušenosti, ráda se s vámi podělím. Na zkoušku jsem zalila modrou zálivkou i pnoucí hortenzii. Veruna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika