Plazivku na pletivo ale bez bobulí



host - 223.221 (?) 
14.3.2009 16:22, zobrazeno: 8728x

Zdravím, chtěl bych nechat pletivo které mám se sousedy z leva a z prava "olézt" nějakou rostlinkou. Samozřejmě čím rychleji tím lépe. Jediný požadavek který ale mám je že nesmí mít bobule. Protože máme plno známých s malými dětmi a nerad bych aby někdo slupnul nějakou jedovatou věc.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 254.8 (?), 14.3.2009 22:18

Bez bobulí jsou třeba plaménky (Clematis). Ale ani bobule nemusí být špatné -  třeba ostružiny nebo aktinidie (minikiwi)? Nebo réva vinná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.221 (?), 26.3.2009 19:59
Dobrý večer, děkuji za radu, je to určitě inspirativní, ale je to spíše jedna z věcí co bych tam dal. Ale já potřebuji pokrýt pletivo na levé i pravé straně zarhady, cca 40m. A to myslím by nešlo z této rostlinky. Potřebuji něco co se bude plazit ale nebude to mít bobule, zatím děti nemáme, ale bratr má, kamarádi mají. A nerad bych aby vedle malin a ostružin rostly další bobule které jsou nejen nejedlé ale jedovaté, dítě by si je totiž určitě nabídlo a to by nemuselo dobře dopadnout. Kdybych na toto neměl brát ohled tak bych samozřejmě zvolil kombinaci břečťanu a přísavníku. Nicméně takto jsem omezen. Zvažoval jsem ještě víno, ale víno v zimě zcela seschne a také nemyslím že rychle rostě a tvoří hustý porost. může tedy někdo poradit jak zazelenit pletivo něčím co rychle roste a není to jedovaté? Prostor je celý den na slunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 26.3.2009 20:33

Proč myslíte že by minikiwi nešlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 27.3.2009 10:14

Plamének Tangutský. Má krásné květy (žluté lucerničky), je odolný - netrpí na houbové choroby plaménků a jedna rostlina se rozleze na 3 metry plotu. Kvete dvakrát ročně. Po odkvětu zůstanou na něm viset bílé chomáčky chmýří, vydrží celou zimu. Je hustý, na jaře jen ostříháte to co už přerostlo únosnou míru.

Na sluníčku se mu bude líbit, jen je vhodné ho u paty něčím zastínit, dát před něj nějaký malý keřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 27.3.2009 10:22

Ještě mě napadlo, jak překlenout tu dobu než se vám to poroste - vysejte si k plotu okrasné dýně. Ty udělají takovou zálavu zelené hmoty, že přes plot skutečně nebude vidět. A navíc budete mít krásné tykvičky. Nám tři rostliny porostly plot o délce cca 6 metrů.

Pak ještě několik možností, jak ozelenit plot - zkuste chmel, ten taky roste jak z vody, a hezký je i jasmín, ale ten roste pomalu. Drobnou nevýhodou chmelu je že na něj jdou svilušky, mšice a v půlce léta chytá i plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.246 (?), 15.5.2013 13:34

Minikiwi - Actinidia arguta: Dobrý den, mám již třetím rokem minikiwi, ale bez větších přírůstků. Vždy na jaře jsou loňské výhonky zaschlé, z hlavního kmínku vyraší sice nový, ale ten doroste do podzimu opět jen do výšky cca 30cm a příští rok se to opakuje. Zálivku má myslím dostatečnou, občas přihnojím kompostem. Nevíte prosím, jak Actinidii pomoci k růstu? Děkuji, Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika