opadávání břečťanu



sari - (1) 
9.10.2005 19:24, zobrazeno: 15058x
Dobrý den,
na jaře jsem si koupila malou rostlinku břečťanu se žlutými okraji na listech. Celé léto byl v květináči na balkoně. Když jsem ho přenesla domů, začal opadávat.Co s tím? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 70.254 (?), 27.12.2006 23:24
Jedná se zřejmě o pokojový břečťan. Důvodů může být více, ale já bych to přisuzoval spíše tomu, že máte v bytě suchý vzduch, zkuste jeho listy více mlžit rozprašovačem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.44 (?), 28.12.2006 9:53
Mám úplně ten stejný problém ,mlžím ho každý den,ale stejně mi opadává,no dá se říct,že teď už nemá co opadávat jelikož mi na něm zbyl pouze jeden lístek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.53 (?), 28.12.2006 20:55
a není to přeci jen venkovní břečtan?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.254 (?), 28.12.2006 21:50
Těžko říci, zda se jedná o venkovní či pokojový, jak jsem řekl příčin může být více, břečťany mají rády jen mírně vlhkou zeminu, nadměrná zálivka mu škodí, pokud ho máte umístěný blízko topení, je lépe ho dát od něj co nejdál, mlžení by pak ztrácelo svůj význam, tak nemá moc rád velké výkyvy teplot, průvan....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.3 (?), 29.10.2009 12:20

Dobrý den, také se přidávám.. máme dvě odrůdy pokojových břečťanů a každý rok na podzim začnou opadávat. Naprosto pravidelně. Okraje listů začnou hnědnout, kroutit se a následně odpadnou. Následuje ostrý sestřih a pak zase pěkně do jara obrazí. Je také velmi citlivý na prudkou změnu teploty, zvláště na zimu a na přelévání. U jednoho z nich se mi ho na jaře nechtěně (jak jinak) podařilo doslova odrovnat přelitím, téměř celý opadal, takže následovalo rychlé přesazení do jiné půdy a nyní je raději necháváme růst na světlém stabilním místě, kde má šanci hlína lehce proschnout, ale tak, aby na ně nešel ani teplý ani studený vzduch :) Oproti např. benjaminům jsou to opravdu choulostivky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika