Odpadlý břečťan



host - 244.133 (?) 
14.6.2016 8:41, zobrazeno: 2203x

Mám na fasádě asi 20 let břečťan, který se rozrostl asi do šířky 2,5 m a dosahoval k parapetu okna v 1.patře asi 5 m. Ostřihováním ze strany i shora zesílil a vznikla taková kompaktní deka. Včera po dešti to všechno spadlo a zůstala jenom zašpiněná zeď. Původní dřevěnná nosná mřížka je uhnila a zůstaly po ní jen šrouby. Protože se nám to na fasádě líbilo, přemýšlíme co s tím a uvítal bych nějaké rady, jak celou věc napravit. Dá se to nějak zvednout a vyvázat na nové úchyty?Asi by se to muselo nějak zredukovat, protože to bude dost těžký.  Nebo to spíše uříznout v nějaké výšce nad kořeny a nechat to vyrůst znovu?Nebo tam dát pro změnu něco jiného? Je to západní strana do silnice.Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 150.35 (?), 14.6.2016 11:06

odrezať nad zemou, spraviť novú mrežu po ktorej sa bude šplhať hore a hlavne aby po pár rokoch nespadla na hlavu.

Mne sa takto šplhá brečtan po betonovom múre cca 2m, ked ho strihnem nad zemou na jar tak do jesene je už dávno múr znova zarastený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.53 (?), 26.6.2016 9:40

Dobry den, chci se zeptat ohledne toho strihani. Ja mam brectan na terase a pne se postene, ale nikdy jsem ho nestrihala. Je to spatne? Je stale pekny, jen nyni po tech destich zacal nejak zloutnout a na listech jsou takove hnedo zelene tecky, tedy na tom zlutem podkladu. Nevite nekdo co to muze zpusobit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika