Nesprávná výsadba a umístění clematisu?



host - 208.21 (?) 
3.6.2013 7:11, zobrazeno: 12463x

Na jaře jsem vysadila k chatce 4 druhy plaménků - Hania, Jackmanii, Piilu a Fujimuse. Snažila jsem se držet návodu ohledně zeminy, přidala jsem trochu drcené omítky. Jáma, do které jsem je vysadila asi nebyla dostatečně hluboká, jen cca 60 cm a nevysadila jsem je zřejmě ani o těch 5-10 cm hlouběji než rostly v kontejneru. Vzdálenost mezi nimi je cca 75 cm. Podpěru, mřížku ještě chceme řešit, zatím jsme dali k rostlinám dočasnou. Dřevité stonky se nám bohužel lámou, zřejmě kvůli větru, jedna rostlina to odnesla celá. Je možné, že se z kořenů ještě obnoví? Očekávám kritiku i rady. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 208.21 (?), 3.6.2013 7:13

Uvadající nebo polámaný plamének.

Co pro Clematis mohu udělat?
Co pro Clematis mohu udělat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 3.6.2013 13:56

Z kořenů vyrazí. Příčinou vadnutí ale může být i choroba (bylo tu o ní psáno) "vadnutí plaménků".

Ale chtělo by jim to dát delší tyčky nebo (zatím) takové ty žebříčky, co prodávají, aby se měly o co opřít a kolem čeho chytat úponky. Svázat je mezi tyčky nemá smysl.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.21 (?), 3.6.2013 17:42

Ano, chtěli bychom k plaménkům dát oporu, nějakou mřížku, ale nevíme, jaká by se nejvíc hodila a manžel by prý nerad něco přivrtával na fasádu. Nikde jsme žádnou zatím nesehnali. Kvůli zastínění kořenů jsem předsadila před rostliny jiřinky, nu nevím jestli stihnou dorůst, když tak mám v záloze ještě afrikány.. časem přemýšlím vysadit tam třeba iberku stálezenou? Ohledně vzdálenosti rostlin cca 70 cm od sebe, myslíte je postačující? Také pochybuji o dostatku vody, stříška domku zabraňuje dešťi a my se na zahrádku kvůli zalévání denně nedostaneme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 3.6.2013 17:56

Co se pokusit nějak ukotvit mřížku dole v zemi a pod stříškou když přesahuje. Zálivka postačí vydatnější dávka méně často dá se řešit i jako kapková závlaha. Ta iberka ke kořenům by byla vynikající je mrazuvzdorná a celý rok pěkná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.21 (?), 3.6.2013 18:39

Ano o podobném uchycení mřížky jsme přemýšleli, jen se musíme po nějaké vhodné poohlédnout. To jsem tedy ráda, že se rostliny nemusí tak často zalévat, chci přidat ještě mulčovací kůru. Poradíte mi prosím ještě ohledně střihu - řezu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 5.6.2013 15:02

Pokud plaménky kvetou do června tak řežeme po odkvětu buď prosvětlíme nebo tvarujeme na jaře ustřihneme pouze omrzlé výhony nebo pokud chceme starší rostlinu zmladit. Tato skupina kvete na loňském dřevě. Ty druhy které kvetou od července řežeme na jaře prosvětlíme a zakrátíme ty kvetou na letošním dřevě. Některé druhy kvetou na jaře a na podzim opakují květenství i když už méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.10 (?), 17.6.2013 9:38

Já mám taky dotaz na uchycení, mám ho u sloupu el. napětí a protože nemám ráda ty umělé konstrukce vysadila jsem vedle něj trumbáč, aby se po něm plamének přirozeně pnul.Nyní se ale obávám, že plamének bude trumbáčem přehlušen.Myslíte, že tato symbióza může fungovat? Plamének je President a daří semu dobře, ale je mladý a nechci ho přesazovat jinam- popř. přemýšlím, že mu koupím nějakou ozdobnou opěru a povedu ho bokem, mimo trubáč, který se hrozně rychle rozrůstá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 3.6.2013 15:53

Clemati má mít hlavu na slunci akořeny ve stínu k těm kořenům bych dala kameny placáky které se nezahřívají nebo kačírek případně podsadila některou půdokryvnou neinvazní rostlinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika