Mate nekdo paulownií?



Stránky: 1,  2   
indien - (29) - 238.7 (?) 
14.4.2014 9:35, zobrazeno: 12381x
Zdravím, premyslim o nejakem okrasnem stromu a zaujala me paulownie-hMate ji nekdo?Popripade, kde by se dala sazenice sehnat.Diky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 40.185 (?), 14.4.2014 10:23
Vloni jsme si ji vysadili, je ale teplomilna, takze chce sve jiste klima..sehnat se da, pripadne si ji objednat v zahradnictvi, jiste se da sehnat a tak vam ji urcite dovezou, i kdyz ji aktualne mit nemusi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
indien - (29) - 238.7 (?), 14.4.2014 10:27
Bydlim v Beskydech... tak snad se ji bude darit.Jak rychle roste?Podelte mi sve zkusenosti, diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 14.4.2014 18:26

Máme ji v Přerově, několikrát omrzly již vyrašené pupeny, je velmi citlivá na mráz, první podzimní přímrazek ji spolehlivě odlistí. Máme ji cca 12 let, poslední čtyři roky by i kvetla (nasazuje poupata na podzim), ale zimní teploty pod -10ºC květy ničí a vykvete jen malá část. Roste rychle, ale při velmi kruté zimě jí namrzá i dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.13 (?), 15.4.2014 8:28

My máme u Brna 4 sazenice - 2x odrůdu Kirl a 2x Biomasa. Sázeli jsme je loni v srpnu, na zimu jsme je zasypali velkou vrstvou hoblin, teď na jaře je chodíme zalévat a už jim odspodu raší lístky, kmínky uschly asi do poloviny, u země zůstaly zelené. Výška je zatím tak 30 cm, letos ale čekáme větší přírůstek, protože pořádně zakořenily. Tyto dvě odrůdy by měly snést mráz do -15 až -20 °C, tak nám to řekl prodejce. V zahradnictvích seženete spíš odrůdu Tomentosa, ta se pěstuje pro krásný květ a můžete ji vidět např. v zámecké zahradě v Hluboké nad Vltavou. Ty ostatní odrůdy zkuste pohledat v inzerátech, já jsem našla na Hyperinzerce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.13 (?), 15.4.2014 8:31

A ještě bych dodala, že u nás má paulonii jedna paní na chatě a už je to větší strom. Každý 2. rok ho ořezává, aby větve tolik nehnaly dovrchu a aby strom nebyl tak veliký. Kvést jsem ho ještě neviděla, a to už bydlím na vsi 3. rok. Ale ty listy, to jsou fakt plachty :-) Koukala jsem na ně i zblízka, mají na sobě chloupky podobně jako okurka, akorát jemnější, a průměr je 30 cm a více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 39.69 (?), 15.4.2014 8:44
Tazatelka je z Beskyd, tam bych ji nedoporucoval, pokud ale nebude vadit, ze nepokvete a tesila byste se i jen z listu, taj proc ne, poupatase zakladaji jiz na podzim a tak mohou pres zimu zmrznout, tez na jare a jak znamo Beskydy nepatri do teplych lokalit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 15.4.2014 11:26

No, jak se píše nade mnou, v Beskydech pravděpodobně nepokvetesad Já jsem z jihovýchodní Moravy, Horňácko, což je už dost drsná oblast. Máme osmiletý strom a za tu dobu kvetla jedenkrát a to po jedné z těch mírnějších zim... vloni či předloni..? Letos je to nadějné, pokud květy ještě něco nešlehne... Třeba ve Zlíně kvetou pravidelně, ono ve městě je o pár stupňů tepleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
indien - (29) - 36.194 (?), 16.4.2014 15:41

Všem moc děkuji...:-) Bohužel jsem si tento kup krásného stromu rozmyslela právě kvůli nepříznivým podmínkám... Chtěla jsem něco krásného a ten květ mne zaujal... Můžete mi doporučit něco jiného:-D Katalpu, štědřenec i sakuru mám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 35.175 (?), 16.4.2014 19:27

Já jsem Paulownii po delším váhání také zavrhl (370 mnm). Pokud vám jde o letní kvetení tak trochu odolnější je např. Magnolia grandiflora, Oxydendrum arboreum, Stewartia pseudocamellia nebo Chitalpa.. Lagerstroemia zmrzá každý rok až ke kořenům i u mě u teplé jižní zdi (tedy letos prvně ne, ale největší mráz byl tak -7 stupňů). Všechno ostatní se musí na zimu schovat... (Žakaranda, Korálový strom, Delonix, Beumontie, Callistemon, atd.). Letos budu zkoušet Albizii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika