Malá popínavka na plné slunce



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 142.13 (?) 
2.4.2014 7:54, zobrazeno: 4971x

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jaký druh popínavé rostliny se hodí na celodenní plné slunce. Sázela bych k plotu na východní stranu, ale svítí nám tam opravdu hodně až skoro do večera, takže by musela snést v létě i ta velká vedra. Chtěla jsem původně vistárii, ale ta je vzrůstem dost mohutná a nevešla by se později na dané místo, takže bych raději volila něco menšího. Půdu máme jílovitou a vápenatou, dost hutnou a lepivou, která když vyschne je tvrdá jako kámen. Napadá mě jen klematis, ale ten už mám z druhé strany.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jarekm - (35) - 72.168 (?), 18.4.2014 22:02

Dobrý den, já jsem zkusil zasadit Loniceru (Zimolez) a daří se mu na celodenním úpalu docela dobře. Kořeny jsem zamulčoval posečenou trávou a při delším suchu zalévám. Letos roste jak o život, tak snad se dočkám i květů.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 19.4.2014 17:47

Na náš zimolez také celý den svítí slunce.Zatím roste, kvete a vždy nádherně voní.Tu Vaši zeminu bych trochu něčím(kompostem nebo koupenou zeminou)  vylepšila a jak píše jarekm, tak bych zamulčovala a podle potřeby i zalévala.Pod naším roste tráva, takže jenom občas zaleji.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.111 (?), 2.5.2014 7:41

teoreticky se dá použít i růže, ale tu je třeba zalévat, zásaditější pH by ji však nevadilo, hutná půda asi ano, bylo by třeba odlehčit před sázením; plné slunce snáší i aktinidie, kolomikta je navíc okrasná panašovaným listem od jara do podzimu, ale opět, je třeba zalévat a v jejím případě i upravit půdu; poměrně nízký bývá i trubač (Campsis radicans), ale tam si nejsem jistá půdními nároky; doporučovaný zimolez by se také hodil (pozor, domácí druh, který je zcela nenáročný,  je ale velmi vzrůstný), jeho jedinoou nevýhodou je, že odspodu vyholuje, a to ještě výrazněji než botanické plaménky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika