Likvidace břečťanu



Stránky: 1,  2   
sofoun - (12) - 60.158 (?) 
26.9.2010 19:26, zobrazeno: 44426x

Zdravím znalé, jsem tu s prosbou o radu ohledně zlikvidování břečťanu. Byl zasazen původním majitelem před dvěma lety, tam kde já bych ráda viděla skalku. Zakořenil hluboko, nevím jestli je reálné ho ručně zlikvidovat. Tak prosím, jak na to a taky o váš názor, zda je možné začít s osázením skalky         (nezkušeně jsem několik rostlinek nakoupila..) ještě letos nebo čekat, na klubající se, přeživší výhonky a ty dolikvidovat? Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 172.184 (?), 11.9.2011 21:56

Také bych potřebovala radu jak se zbavit břečťanu. Koupili jsme zahrádku, pod břečťanem je skalka s okrasnými kameny. Trhám ho ručně, (na fotce před trháním)  ale po 14 dnech jsem tak v polovině. Navíc ze země čouhá stovky kořenů, které se mi přetrhly při trhání. Břečťan je v několika vrstvách,  roste všemi směry, má strašně moc kořenů a šlahounů i pod zemí.  Jak se ho zbavit?  Po Roundopu pouze zežloutly listy, nic jiného se neděje. Dominátor vypadá že mu nic nedělá. Použila jsem silné koncentráty.  Co mě čeká příští rok? ze všech kořenů znovu vyrazí?

Likvidace břečťanu
Likvidace břečťanu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 14.9.2011 20:29

No páni, co by jiní dali za takový krásný zelený koberec... spíš bych vyplela, co z toho čučí a bude to vypadat luxusně. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.81 (?), 24.2.2012 13:14

Melisa - na jednu stranu to vypadá krásně, ale pod tím je zarostlá skalka a jiné rostlinky,  a těm bych ráda dala přednost. Zvlášť ten buxus je nádherný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.7 (?), 14.11.2011 12:11
Roundup ho nakoniec vezme, je vsak potrebna trpezlivost. Podobny koberec, ale podstatne vacsi, som likvidoval asi 2 roky, pricom som pouzival kazde 2 mesiace postrek Roundupom v 1,5 nasobku doporucenej koncentracie. Akonahle sa objavili nove mlade listy, ihned som ich postriekal. Roundup nenici listy, postupuje pletivami rastliny az ku korenom a tie zacne likvidovat. Pri korenoch brectanu to trva pomerne dlho, ale nakoniec cela rastlina zozltne a uschne. Napoly rozpadnute korene sa daju lahko vytiahnut zo zeme. Vela zdaru a trpezlivosti!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.81 (?), 24.2.2012 13:20

Děkuji za radu, Zkusím u toho Roundopu vydržet. Vím že ničí rostlině kořeny, ale přišlo mi, že ty šlahouny jsou tak strašně dlouhé a je jich tolik, že to nemá šanci k hlavním kořenům doputovat. Teď jsem vše vytrhala ručně, trvalo to velmi dlouho,   a teď čekám na jaro. Ihned každý lístek potřu Roundupem.   Těch kořenů musí být v zemi ještě hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.112 (?), 25.6.2014 14:12
Myslím že nesmíte přehlédnout dodatek toho kdo vám radí - rozpadené kořeny půjdou ze země vyndat. Jak říkáte kořenů je hodně a v těch kořenech je jed.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.112 (?), 25.6.2014 14:20
U nás tedy s břečtanem, ač velmi vitálním, je spíše problém ho udržet na živu a trochu ho namnožit (poté co byl pokácen strom po kterém se plazil). Už alespoň tři roky neopustil prostor velikosti 40x40 cm (pařez). Myslím že to bude druhem břečťanu, jinde tu zase divoce roste břečťan (asi dva různé druhy), který vůbec nemá tendenci se pnout ke stromům a lézt nahoru a neustále se plazí po zemi. Jeden ten břečťan dokáže nemilosrdně udusit vše a stále se rozpíná, ten druhý a o mnoho desetiletí starší má vždy jen sem tam viditelný šlahoun a divoká příroda se s ním bez problémů srovná. Ten má i dost barevně odlišné listy, ty druhé dva které jsem poisoval jsou si dost podobné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.57 (?), 24.2.2012 17:46

já mám podobný problém Soused má celou stěnu (zeď) břečťanu a plot aby jsme k sobě neviděli a mě u té zdi roste na střeše zahradního domku. U plotu to každý rok střihám, ale na té střeš /už je z poloviny prorostlá(mi to vadí. Nechci sousedovi škodit dá se to nějak omezit růst aniž bych každý rok střihal (stejně znovu obrazí a je ještě bujnější) a nechci likvidaci herbicidy- odešel by úplně i sousedovi děkuji viky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.129 (?), 14.8.2012 4:55

Dobrý den, máte někdo zkušenost nějakým účinným herbicidem při likvidaci břečťanu? Roundup u mě nezabral, rovněž tak přestřihání výhonů nebylo moc účinné. Prorůstá skládané zídky z kamene a potřeboval bych se ho zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika