Likvidace břečťanu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 40.135 (?) 
14.8.2012 6:37

co so da ustrihnout tak ba rezu natrit herbicidem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 44.79 (?), 18.5.2014 11:51

nu asi je to plevel všech plevelu a šíří se l.kosmickou rychlostí. začala sem to vytrhávat i s kořeny, dělám to od jara nebo mě to naštvalo už, je toho po plotě, po zidce daří se potvoře. já se na vytrhaný misto už zasela semena trávy

snad to tam vzejde. nechcu po zahrádečce jako dlan břečtan, ale trávník bez plevelu. chce to vyzkoušet jakýkoliv travex a nefunguje li to asi nějakej silnější roztok. jenže má se to dělat na podzim ponevadž pul roku tam bude holá zem a nic jiné tam nevyroste pak se to musí nějakou dobu vegetační nechat odpočívat než se obnoví skalka nebo cokoliv jiného je to svinstvo!!! a pořádnej hajzlik. tož tak hubeni břečtanu zdar všem... rači s tím rychle pryč. zdraví Mila brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 20.5.2014 22:16

No vidíte, a já naopak břečťan podporuji v šíření na svahu místo trávy, protože vypadá výborně a nemusí se sekat, jen se občas vytáhne nějaký ten agresivnější plevel (plevele není moc, podle naší zkušenosti břečťan jak se rozroste, tak ho nepustí). Taky s ním nechávám porůst kůlnu na dřevo a zákoutí za ní směrem k sousedovi, kde předtím prorůstala akorát bršlice. Břečťan neroste moc rychle, není tak agresivní jako třeba rdesno, a vypadá výborně.

V tom svahu ho máte krásný, já bych ho tam nechala a nehubila, buxus tam můžete klidně nechat s břečťanem.

Skalka je děsně pracná, zvažte to, abyste ještě nakonec prstíčkem nehrabali a nevzpomínali sentimentálně na pěkný břečťanový svah.

Jejda, teď jsem zjistila, že už je to pěkně staré vlákno a píšu s křížkem po funuse. No nic, když už jsem to napsala, tak to tu zůstane. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika