Lichořeřišnice - mráz, předpěstování



host - 41.2 (?) 
17.4.2015 13:43, zobrazeno: 9154x

Krásný jarní den. Nakoupil jsem - chci vysadit, ale radši se zeptám. Když teď zasiji semena do půdy na stálé stanoviště, nevezme je květnový mrazík. Nevím jak moc je lichoře. odolná mrazu. Na obalu semen je výsev do volné půdy duben  - květen. Jak dlouho prosím Vás vzchází semena. Vysel bych teď radši za okno. Kdo pěstuje prosím poraďte. Díky Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 17.4.2015 17:13

Klidně vysejte v místnosti do větších kelímků. Sazenice rychle a hodně narostou. Trvá to tak tři týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 17.4.2015 18:08

Taky si je letos předpěstovávám, kvůli chladu a slimákům. Sela jsem je teď, co jsem načetla, tak semena chtějí tmu (=zahrnout), při 15-18° je doba klíčení 10-14-21 dní, od výsevu k výsadbě ven 5-6 týdnů, z toho 10-14 dní otužovat a sadit ven až po pominutí rizika mrazu.  smiley Protože letos nemám prostor na experimenty a v době vhodné k přímému výsevu se na zahradune dostanu, musí se to podařit z předpěstovaných, takže jedu podle návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.252 (?), 21.4.2015 22:22

Ja som nasadila tri týždne dozadu semienka do obalov od vajíčok. Tri týždne sa nič nedialo a razom počas dvoch dní vyklíčili a začali rásť. rozsadila som ich do kelímkov, za deň narástli už 10 cm. Keďže je náchylná na mráz a potrebujem ju súrne na zakrytie plotu od cesty, dúfam, že sa jej bude dariť. Ale neviem, čo s ňou v tých kelímkoch, keďže do zeme ju budem sadiť až o mesiac. Mám ju nechať prevísať alebo jej urobiť už teraz nejakú oporu? Minulý rok som ju sadila takto do voľnej zeme, zakryla a nevyklíčilo ani jedno semienko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 22.4.2015 13:29

Nechat předpěstovávané popínavky volně se mi v předchozích letech nevyplatilo. Pak jsem to šla sadit a hodinu rozmotávala výhonky od sebe (i když lichořeřišnice asi půjde rozmotat líp než hrachory a povíjnice). Letos se chci držet rady dat jim oporu hned. Akorát nevím z čeho. Asi tyčky z orchidejí a tenké bambusové tyčky, jsou hladké, půjde to z nich pak dobře sundat. Jinak moje lichořeřišnice zatím taky nic, ostatní popínavky už natahují výhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 2.5.2015 13:23

Tak lichořeřišnice se má k světu, vytahuje se asi nejvíc. Hrachorů tu mám taky mraky, ale povíjnice letos stávkuje hodně. Měla jsem vlastní semena, sesbíraná jako každý rok, nevím, kde je chyba. Dokoupila jsem dnes nová. Aspoň bude zahrada barevnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 5.2.2016 8:29

Obnovím zase diskuzi - lichořeřišnice se vytáhla nejvíc, po nasazení na zahradu ale stagnovala, listy dělala, ale nějaké prodlužování ani omylem. Potom ji během 3 dní sežrali dřepčíci a bylo. Letos mám opět koupená nová semena, ale uvítám opradu každý tip, jak to úspěšně dopěstovat ke kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.26 (?), 14.5.2015 13:19

Tak oporu som im urobila zo špajdlí, otužovala ich na balkóne, na noc schovala. Sú krásne, cez víkend ich idem sadiť do zeme, tak uvidím, čo z nich vyrastie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Andyska - (8) - 161.19 (?), 5.1.2022 15:04

Víte něco o účincích Lichořeřišnice? Na internetu se píše, že má dobré účinky na močové cesty a zánět, a ty mě trápí opravdu často a zkoušela jsem dost různých metod i bylinek, ale tuhle ještě ne. Stojí za zkoušku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika