Kostrukce pro vistárii



host - 60.169 (?) 
8.9.2009 21:27, zobrazeno: 7779x
Zdravím. Múže mi někdo poradit, z čeho udělat konstrukci po baráku na vistárii? Moje představa byla taková, že přišroubuju na zeď po celé délce stěny metr od sebe svisle latě 5 na 5 cm, 40cm dlouhé.A na ně latě 3krát 5cm přes celou stěnu. Po přečtení článků v této diskusi jsem jaksi znejistěl. Zničené pergoly a podobné katastrofy popisované v příspěvcích mi berou odvahu. Na druhé straně chci manželce vyhovět a vistári na barák pustit. Předem děkuji za radu.C.F.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
aleachiM - (3) - 14.100 (?), 10.9.2009 7:44

Měli jsme vistárii zasazenou u zdi a pnula se po ní po drátě zavěšeném na očku ve zdi. Krásně rostla až do té doby než jsme ji museli přesadit z důvodu opravy zdi (rostlina samotná ji neponičila) a v novém prostředí se neujala. Zakoupila jsem novou rostlinu a nechci ji dávat na to samé místo. Ráda bych ji měla na volném prostranství u lavičky. Mám v úmyslu zakopat do země obyčejnou lešenářskou trubku a rostlinu k ní umístit. Zatím je v květináči a má necelý metr. Vydržím to, že to zatím nebude vypadat nijak dobře a doufám, že to jako podpora postačí. Až bude vistárie větší, budu ji směřovat do oblouku nad lavičku patrně další trubkou a doufat, že to brzy obroste a jako konstrukce to postačí a vytvoří krásné zákoutí. Můj názor je, že vám zatím laťky postačí, ale je to přece jen dřevo, které může časem ztrouchnivět, nebo ho rostlina poničí a pak by se těžko u tak rozrostlé vistárie dávala jiná podpora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika