Je to Vistarie?



Andruska - (2) - 195.1 (?) 
8.5.2010 10:08, zobrazeno: 4724x
Dobry den. Muzete mi nekdo poradit, prosim? Koupila jsem si v Lidlu asi pred 6 tydny sazenice Vistarie. Cca 20 cm vysoke proutky se 3 pupeny. Dlouho trvalo, nez zacaly pucet. Zajasala jsem a povzbuzovala je kazdy den. Ted se ale rozevrely prvni listky a rostlinka napadne pripomina prisavnik triprsty nebo jeste hure psi vino. Je nejaka sance, ze jsou to jen prvni listky a pak se zacnou tvarovat jako ty normalni vistariove?Dekuji za odpoved. S nadeji Andruska
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 8.5.2010 14:07

Není. Nakupovat v Lídlu cokoli je vždy poněkud hodně riskantní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Andruska - (2) - 195.1 (?), 8.5.2010 20:16
:o(Dik za odpoved. Tak to asi soudruzi z Nemecka udelali nekde chybu :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.92 (?), 12.5.2010 15:37

Dobrý den, pokud mohu poradit, tak vydržte s úsudkem, protože Wistárie, pokud se teprve list vyvíjí, tak je možná podobnost s jinými popínavkami. List wistarie má hladké kontury a listy jsou posazeny přesně proti sobě na větvičce, z toho lze usuzovat. Tzv.psí víno, má okraje zoubkované a pětilist je složen na větvičce do kruhu.

V Lidlu kupuji hrknové i řezané květiny již několik let a jsem vždy spokojena.

Radím vydržet a nenechat se zviklat. Budete muset mít ještě hodně trpělivosti s wistárií, než vám začne každoročně kvést. Mne to trvalo 7let, ale za to to stálo. Dneska je obrovská a má nádherné hrozny květů.

Přeji vám hodně pěstitelských úspěchů.    Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.81 (?), 12.5.2010 17:14

Myslím, že listy vistárie si nelze ani na začátku rašení splést s jinými popínavkami kromě trubače a některých vzácnějších.

Vistárie má listy složené s jednotlivých malých lístů - jako např. akát.

Přísavník pětičetný - psí víno - má listy styl deštník - pět lístků na stonku.

Přísavník tříčetný má mladé listy celokrajné, podobné např. lípě, pozdější listy s třemi cípy, tak jako má např. javor s pěti cípy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika